400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

TYT Soru Bankaları ve Fiyatları


Hayali kurulan üniversiteyi kazanmak için girilen ilk sınav TYT’dir. Temel Yeterlilik Testleri adıyla bilinen sınava, alan fark etmeksizin bütün öğrenciler katılım gösterir. Öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde en fazla ihtiyaç duyduğu kaynaklardan biri soru bankalarıdır. TYT soru bankası kitapları sayesinde öğrenilen konular pekiştirilir ve farklı soru tipleri çözülerek sınavda yapılabilecek basit hataların önüne geçilir.

TYT soru bankaları, her bir ders için ayrı ayrı hazırlanmaktadır. En son müfredata uygun şekilde hazırlanan TYT kitapları, yeni nesil soru tiplerini öğrenci ile buluşturmaktadır. TYT, AYT’ye göre daha kolay ve temel düzeyde bilgileri ölçen bir sınavdır. Bununla beraber TYT’de basit hata yapma olasılığı da yüksektir. Özellikle mantığa dayalı ve analitik düşünceyi ölçen soruların her geçen yıl arttığı görülmektedir. Bu tarz sorularda çok iyi netler çıkaran başarılı öğrenciler dahi zorlanabilmektedir. Aydın Yayınları tarafından öğrencilerle buluşturulan TYT kitapları, sahip olduğu yeni tip soru örnekleri sayesinde, basit hataların önüne geçmeyi hedeflemektedir.

TYT’de Kaç Soru Var?


TYT’de, toplamda 120 soru bulunmaktadır. Öğrenciler sınavda sorulan 120 sorunun hepsinden sorumludur. Sınavdaki soru dağılımı şu şekildedir:
 
  • Türkçe: 40 soru
  • Matematik: 40 soru
  • Fen Bilimleri: 20 soru
  • Sosyal Bilimler: 20 soru

120 soruluk sınav için öğrencilere 135 dakikalık bir süre tanınmaktadır. Öğrencilerin çözmüş olduğu soru bankası ve deneme ne kadar fazla olursa sınavda başarılı olma ihtimali o kadar yükselmektedir. Sınav öncesinde çok sayıda deneme çözen öğrenciler, sınav süresini çok daha iyi planlamaktadır. TYT soru bankası tüm dersler kitaplarının içeriğinde bütün derslerden testler bulunur. Bu sayede tek bir kitap ile çok sayıda derse ait soruları çözmek mümkündür. Özellikle gün içerisinde öğrencilerin yanında taşıması adına çok iyi bir seçenek olacaktır.

TYT’ye Nasıl Çalışılır?


TYT’ye hazırlanan öğrencilerin en fazla sorduğu sorular arasında “TYT’ye nasıl çalışılır?” sorusu yer almaktadır. Öncelikle öğrencinin disiplinli bir sistem geliştirmesi gerekir. Ardından bir takvim oluşturulur. Oluşturulan takvime bağlı kalınacak şekilde çalışıldığı takdirde maksimum hazırlık süreci geçirilmiş olunur. Öğrencilerin büyük bir bölümü son 1 yıl sınava hazırlanmaya başlarlar. Mümkünse düşük tempolu bir şekilde de olsa 2 yıl önce hazırlanmaya başlamak sağlıklı olabilir.

Son yıl hazırlanmaya başlayan öğrencilerin kendilerine sıkı bir çalışma programı uygulaması gerekir. Konu anlatım kitapları ile konuyu doğru bir şekilde özümsemek ve devamında da soru bankaları ile birlikte farklı soru tipleri çözerek pekiştirmek gerekir. Öğrencilerin çoğunluğu, konu anlatım kitaplarını çok fazla kullanırken soru bankalarına gereken önemi göstermemektedir. Ancak soru bankası kitapları, sınavdaki başarıda çok önemli bir paya sahiptir.

TYT test kitapları, barındırdığı farklı soru tipleri sayesinde öğrencileri sınava hazırlar. Konu anlatım kitapları tek bir perspektiften bilgi sunar. Özellikle TYT’de mantık ve analitik düşünceye dayalı, yorum yapmayı gerektiren sorular sorulmaktadır. Konunun iyi bir şekilde öğrenildiği düşünülse de farklı soru tipleri karşısında doğru cevap bulmak zorlaşabilir. Bu açıdan olabildiği kadar farklı tipte soru çözmek gerekir.

TYT’de basit hatalar yapma olasılığı yüksektir. TYT soru bankası matematik kitabı sayesinde basit hataların önüne geçilebilir. AYT’ye göre çok daha kolay bir sınav olan TYT’de genellikle öğrencinin yaptığı basit hatalar, yapılan netlerin düşük olmasına neden olur. TYT Türkçe soru bankası sayesinde çok sayıda paragraf sorusu alıştırması yapılabilir.

Gün içerisinde yanında taşımak için TYT test kitabı tüm dersler versiyonu tercih edilebilir. Çok sayıda soru bankası kitabı taşımak zor olacağı için tek bir kitap üzerinden farklı dersleri çalışma ve soru çözme imkânı oldukça fayda sağlar.

TYT soru bankası seti edinen öğrenciler, yapacakları çalışma programı ile birlikte farklı dersleri aynı set içerisinden takip edebilir. Planlı çalışmak, TYT ve AYT’de başarılı olmanın anahtarıdır. Bunu sağlamak için en büyük yardımcı, soru bankası setleri olacaktır.

 
Yükleniyor...