400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

LGS 8. Sınıf Deneme Sınavı

LGS sınavına hazırlanan öğrenciler için yeni nesil sorularla birlikte hazırlanmış olan LGS 8. sınıf deneme sınavı kitapları, netlerin yükselmesinde en büyük yardımcıdır. Öğrencilerin mevcut durumlarını görmesi ve eksik konuları tespit etmesi adına oluşturulan denemeler, başarının temel anahtarlarından biridir. LGS sınavına hazırlanan öğrencilerin öncelikli yapması gereken çalışma, konu anlatım kitapları ile okulda görülen derslere odaklanmaktır. Bunun yanı sıra öğrenilen konuları, soru bankaları ile pekiştirmek gerekir. Aksi takdirde, konuların unutulması ya da farklı soru tiplerine hazırlık yapamamaları olasılık dahilindedir.

Sınava hazırlık sürecinde kullanılan 8. sınıf deneme sınavı, görülen konuları kapsaması çok önemlidir. Öğrencilerin moral ve motivasyonu açısından sene başında çözülen denemeler, düşük netlerle sonuçlanabilir. Burada hem görülmeyen konuların eksikliği hem de farklı soru tiplerine olan aşinalığın düşük olması etkilidir. Zaman içerisinde netlerin ivmeli bir şekilde artması beklenmektedir. Deneme çözmenin getirmiş olduğu çok sayıda fayda bulunmaktadır. Konu anlatım kitaplarını çalışmak çok büyük etkiye sahip olsa da soru bankası, deneme ve yaprak testler ile desteklenmediği takdirde, istenilen sonucu vermeyecektir.

Deneme Kitaplarının Sağlamış Olduğu Avantajlar Nelerdir?


LGS 8. sınıf deneme kitapları, öğrencinin başarısı üzerinden birden çok açıdan fayda sağlar. Çok sayıda deneme çözen öğrencinin elde edeceği avantajlar şu şekilde sıralanabilir;
  • Deneme çözmek, öğrencinin yeni nesil sorular görmesini ve öğrenilen konuların iyi bir şekilde pekiştirilmesini sağlar.
  • Deneme çözerken zaman yönetimi çok iyi bir şekilde gelişir. Bunun etkisi, gerçek LGS sınavında doğrudan hissedilir. Çözülen ilk denemelerde sürenin nasıl kullanıldığı, kaç sorunun yetiştirildiği ve stres yönetimi gibi konular deneyimlenir.
  • Deneme sınavı çözen öğrencilerin eksik olduğu konuları iyi bir şekilde tespit eder. Devamında konu anlatımlı kitaplar üzerinden eksikler kapatılabilir.
  • Öğrencinin hedeflediği liseler için gerekli olan puanın neresinde olduğu net bir şekilde görülür. Temponun ayarlanmasına büyük öneme sahiptir.
  • Öğrenciye net bir bilgi vereceği için gerçeklerle yüzleşmesini sağlar ve gerekli önlemleri sınava uzun bir süre kala almaya başlar.
  • Çok sayıda deneme çözen öğrenciler sınav esnasında kendilerini çok daha rahat ve konforlu hissederler.
  • LGS sınavında basit hata yapma olasılığı yüksektir. Çok sayıda farklı tipte soru görmek, basit hata yapma olasılığını minimize edecektir.

Deneme Sınavlarının Zorluk Derecesi Nedir?


Deneme sınavı çözmeye başlayan öğrencilerin öncelikli olarak zorluk derecesi düşük denemelerden başlaması mantıklı olabilir. Hem öğrencinin moral ve motivasyonu açısından hem de uzun bir maratonun sağlıklı bir şekilde ilerlemesi açısından önemlidir. Öğrencilerin konuları ayrıntılı bir şekilde öğrenmesi zaman alabilir. Bu açıdan, sürecin başında zorluk derecesi düşük kitaplardan başlanmalı, devamında ise zorluk derecesi artırılarak devam edilmelidir.

8. sınıf LGS denemeleri, sınavda sorulacak bütün konuları kapsar. Bu açıdan, 7. sınıfta çözülen denemelere oranla çok daha sağlıklı bilgi verecektir. Bütün konuların yer aldığı denemeler, öğrencinin mevcut durumunu doğru bir şekilde gösterir. Deneme sınavları farklı farklı dersler için sunulmakta olup tüm dersler için de hazırlanır. Matematik dersi denemeleri ile sadece o dersin konuları test edilmiş olunur. 8. sınıf deneme tüm dersler ile birlikte bütün konuların ne kadar öğrenildiği ve mevcut bilgiyle sınava girilirse edinilecek tahmini netler görülmektedir.

İyi bir üniversite ve bölüm kazanmak için iyi bir lisede eğitim görmek büyük avantaj sağlar. İyi bir lise için de LGS’den başarılı bir puan almak gerekmektedir. Eğitimin uzun bir maraton olduğu düşünülürse, ortaokul öğrencilerine ve velilere büyük sorumluluk düşer. Doğru ve planlı bir çalışma ile birlikte öğrenci hayalindeki mesleğe ulaşacaktır.
Yükleniyor...