400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!

7. Sınıf Yardımcı Kitaplar

Aydın Yayınlarının deneyimli kadrosunda yer alan öğretmenimiz Esra İğde, 7. sınıflar için hazırladığı Türkçe ders anlatımı ve soru çözümü videolarını, Aydın Yayınları web sitesinde ve Aydın Yayınları Youtube kanalında bulabilirsiniz.

Aydın Yayınlarının son yıllarda gerçekleştirmiş olduğu dijital kaynak oluşturma çalışmaları kapsamında çok sayıda ders anlatım ve soru çözümü videosu oluşturuldu. Bu videolar arasında yer alan 7. sınıf Türkçe ders anlatım videoları aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır:

  1. Bölüm: Fiil Konu Anlatımı ve Soru Çözümü
  2. Bölüm :Fiil Konu Anlatımı ve Soru Çözümü
  3. Bölüm: Sözcükte Anlam Konu Anlatımı ve Soru Çözümü
  4. Bölüm :Sözcükte Anlam Konu Anlatımı ve Soru Çözümü
  5. Bölüm: Cümlede Anlam Konu Anlatımı ve Soru Çözümü
  6. Bölüm :Cümlede Anlam Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

LGS Sınavına Hazırlık Ders Anlatım Videoları

Aydın Yayınları tarafından hazırlanan ders anlatım videoları öğrencilerin hem okul sınavlarına hem de LGS’ye hazırlık süreçlerine katkı sağlamaktadır. Video içeriğinde yer alan soru çözümleri sayesinde, ilgili konunun pekiştirilmesi hedeflenir. Aydın Yayınları, her geçen yıl dijital alana yaptığı yatırımları artırmakta ve geliştirmektedir. Öğrencilere çok daha zengin bir yardımcı kaynak yelpazesi oluşturmak isteyen Aydın Yayınlarının deneyimli kadrosu, yardımcı kaynak kitaplarını düzenli olarak güncellemektedir. Bunun yanı sıra oluşturulan ders anlatım videoları ile öğrencilere zengin seçenekler sunmaktadır.
 
Öğrencilerin ders çalışma alışkanlığı farklılık gösterebilir. Bazı öğrenciler dijital kaynaklar üzerinden çalışmayı  daha çok sevmektedir. Özellikle kitap üzerinden çalışırken odaklanma sorunu yaşayan öğrenciler, görsel kaynaklar üzerinden çok daha uyumlu bir şekilde çalışabilir.

Aydın Yayınları 7. Sınıf Ders Anlatım Videolarına Nasıl Çalışılmalı? 

Aydın Yayınları tarafından oluşturulan ders anlatım videolarına öncelikle not alarak çalışılmalı. Not alarak çalışmak, öğrencilerin konuları sorunsuz bir şekilde öğrenmesi üzerinde doğrudan etkilidir. Ders anlatım videolarına 1 ders saati zaman ayırmak sağlıklı olacaktır. Kopuk kopuk izlenen ders anlatım videoları, alınacak faydayı büyük oranda düşürür.
 
Ders anlatım videolarını izledikten sonra, konunun iyi bir şekilde pekişmesi için bol bol test çözmek gerekir. Bu kısımda, Aydın Yayınları 7. sınıf soru bankalarından faydalanabilirsiniz. Ders anlatım videoları, her bölüm için ayrı ayrı hazırlanmıştır. İlgili bölümleri ilk olarak okulda işlemek çok daha sağlıklı olacaktır. Ders anlatım videoları ise konuların iyi bir şekilde tekrar edilmesine ve eksik yerlerin kapatılmasına fayda sağlar. Tüm bu yaklaşımlar ışığında, ders anlatım videolarından maksimum verim alınacaktır.
 
Yükleniyor...