400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

TYT Deneme Kitabı Fiyatları


Öğrencilerin hedeflediği üniversite ve bölümlere giden yol, iki farklı sınavdan geçmektedir. Bu sınavların kısa adı TYT ve AYT’dir. TYT’nin açılımı “Temel Yeterlilik Testi”dir. Adından da anlaşılacağı üzere TYT, öğrencilerin tamamının sınav içerisindeki bütün sorulardan sorumlu olduğu bir sınavdır.

TYT, hedeflere ulaşmak için girilen ilk sınavdır. AYT’ye göre daha basit ancak basit hatalar yapmaya daha açık bir sınavdır. Son yıllarda sorulan farklı soru tipleri, çok iyi bir şekilde hazırlanan öğrencileri dahi zorlayabilmektedir. Mantık ve analitik düşünceye dayalı sorular, öğrencileri basit hatalara itebilmektedir. Bu açıdan TYT deneme kitapları ile yeni nesil sorular üzerinde bol bol alıştırma yapmak gerekir. Ne kadar fazla farklı tipte soru çözülürse sınavda başarılı olma ihtimali o oranda artar.

Aydın Yayınları tarafından hazırlanan yeni nesil sorular, öğrencilerin iyi bir şekilde hazırlanmasını mümkün kılar. TYT deneme fiyatları, derse ve içeriğindeki deneme sayısına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Her bir ders için farklı deneme kitapları mevcuttur. Dersler için farklı farklı deneme kitapları olduğu gibi birebir TYT benzeri denemeler barındıran kitaplar da Aydın Yayınları ürünleri arasında yer almaktadır.

TYT’de Nasıl Başarılı Olunur?


TYT’de başarılı olmak isteyen öğrencilerin öncelikli olarak düzenli ve disiplinli çalışmayı öğrenmesi gerekir. Bunun için bir çalışma takvimi oluşturulmalıdır. Oluşturulan takvime harfiyen uymak çok önemlidir. Bunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken önemli noktalar aşağıda sıralanmıştır:
 
 • TYT deneme çözmek sınavda başarılı olmanın altın kurallarından biridir. Ne kadar fazla deneme çözülür ve mevcut bilgi test edilirse gerçek sınavda da o oranda başarılı olunur.
 • TYT deneme sınavı çözdükten sonra bilgi açısından eksik kalınan konular tespit edilmelidir. Devamında konu anlatım kitabı üzerinden bu konulara yoğun olarak çalışılmalıdır. Denemede yanlış yapılan soruların doğru çözümü bulunmalı ve konu, doğru bir şekilde anlaşılmalıdır.
 • Öğrencilerilerin konu anlatım çalışırken kendi küçük notlarını oluşturması, bilgilerin pekiştirilmesinde yardımcı olur.
 • TYT hazırlık sürecinde ders çalışma ortamı dikkat dağıtıcı her türlü etkenden arındırılmalıdır. Sessiz ortamda çalışmak, odaklanma konusunda çok büyük yardımcıdır.
 • Hazırlık sürecinde beslenmeye ve spor yapmaya dikkat etmek gerekir. Bu sayede hem fiziki hem de psikolojik açılardan iyi durumda olunur. Bu faktörlerin başarıya olumlu etkisi çok fazladır.
 • Doğru kaynak seçimi yapmak çok önemlidir. Yeni nesil soru tipleri ve konu anlatımlarına yer veren kaynaklar elde edilmelidir.
 • Ders çalışırken belirlenen programa uyulmalıdır. Kronometre ile çalışmayı alışkanlık hâline getirmek çok önemlidir. Kısa molalar ile birlikte tempo oluşturmak gerekir.
 • Öğrencilerin uykusuz kalması, istenmeyen bir durumdur. Yeterli uykuyu almak, verimli ders çalışma açısından çok önemlidir.

Neden TYT Deneme Çözmeliyim?

TYT deneme önerileri için Aydın Yayınları denemelerine göz atabilirsiniz. Deneme çözmenin çok sayıda avantajını bu sayede elde edebilirsiniz. Bu avantajlardan bazıları şu şekildedir:
 
 • TYT genel deneme 2023 kitapları sayesinde yeni nesil sorular çözülebilir. TYT’de sorulan soruların büyük bir bölümü dikkat gerektirir. Bol bol deneme çözmek basit hatalar yapmanın önüne geçer.
 • Deneme çözmek, mevcut durumun tespiti için en büyük yardımcıdır. Eksik olunan konular belirlenir ve geriye dönük hatırlatmalar yapılabilir.
 • Zaman yönetimi konusunda deneyim kazanılır ve gerçek sınav esnasında süre çok daha verimli bir şekilde kullanılır.
 • Denemeden elde edilen puanlar doğrultusunda hedeflenen üniversite ve bölümden ne kadar yakın ya da uzak olduğu görülebilir.

TYT deneme seti sayesinde her hafta bir deneme çözme imkânına sahip olabilirsiniz. TYT deneme seti 2023 yılında yenilenmiş ve yeni nesil sorularla desteklenmiştir. Bu sayede öğrencilerin başarı olasılığı da artmıştır. Aydın Yayınları tarafından düzenli bir şekilde güncellenen deneme setleri, sınavda çıkması muhtemel soru tiplerini barındırmaktadır. Muhtemel soru tiplerinin bulunması, öğrencilerin gerçek sınavda basit hatalar yapmasının önüne geçmesine yardımcı olmaktadır.

 
Yükleniyor...