400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Üniversiteye hazırlık sürecinde, ihtiyaç duyulan kaynakların başında, konu anlatımlı kitaplar gelmektedir. Konu anlatımı kitaplarının, sade ve kolay anlaşılır bir dille yazılmış olması son derece önemlidir. Aydın Yayınları tarafından hazırlanan TYT konu anlatımı kitapları, güncel müfredata uygun bir şekilde hazırlanmıştır. TYT sınavında sorulan soruların çok büyük bir bölümü mantık ve analitik zekâya dayalı sorulardır. Bu açıdan, konu anlatımı kitaplarına ek olarak bol bol soru çözmek gerekmektedir. Aydın Yayınları TYT soru bankaları da bu noktada devreye girerek sahip olduğu yeni nesil sorular sayesinde, basit hata olasılığını minimize eder.

TYT konu anlatımı kitapları, her öğrencinin en sık başvurduğu yardımcı kaynaktır. Soru bankaları ile desteklenmediği takdirde, öğrenciye yeteri kadar fayda sunmaz. Sadece TYT konu anlatım modülleri kitapları ile sınava hazırlanan öğrenciler, bütün konuları çok iyi bir şekilde öğrendiğini düşünür. Ancak son yıllarda TYT sınavında çok sayıda yeni nesil soru sorulmuştur. Farklı tipte soru çözmeyen öğrenciler, konuları çok iyi bir şekilde çalışmış dahi olsa TYT sınavının yeni nesil sorularında sorun yaşayabilir. Konu anlatımı kimya kitabı ve hemen sonrasında yer alan testler, sınavda sorulan yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. Bu sayede çok fazla pratik yapılmış olunur.

Üniversiteye Hazırlık Konu Anlatımlı Ders Kitapları


Üniversiteye hazırlık sürecinde kullanabileceğiniz ve her ders için özel hazırlanmış konu anlatımlı kitaplar bulunmaktadır. Aydın Yayınlarının eğitimci kadrosu, konu anlatımı kitaplarının güncel kalması adına büyük çaba sarf etmektedir. Güncel müfredata uygun bir şekilde hazırlanan konu anlatımı kitapları, konu testleri ve örnek sorular ile zenginleştirilmiştir. Üniversite sınavında en çok soru tutturan yayınlar arasında gösterilen Aydın Yayınları, elde etmiş olduğu başarıyı, sürekli güncellenen ve yeni nesil sorulardan oluşan soru havuzuna borçludur.

Öğrencilerin tercih edebileceği üniversiteye hazırlık konu anlatımlı ders kitapları aşağıda sıralanmıştır:
  • TYT Kimya Konu Anlatımı Kitabı
  • TYT Fizik Konu Anlatımı Kitabı
  • TYT Biyoloji Konu AnlatımıKitabı
  • TYT Türkçe Konu Anlatımı Kitabı
  • TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konu Anlatımı Kitabı
  • TYT Coğrafya Konu Anlatımı Kitabı
  • TYT Tarih Konu Anlatımı Kitabı
  • TYT Felsefe Konu Anlatımı Kitabı

Öğrencilerin konuları sade ve yalın bir anlatımla derinlemesine öğrenmelerini amaçlayan konu anlatımı kitapları, her ders için ayrı ayrı hazırlanmaktadır. Konu anlatımı kitapları ile birlikte konu özetli soru bankaları da çok büyük fayda sağlamaktadır. Önceden çalışılan konuları hızlı bir şekilde hatırlamak, hap bilgilere ulaşmak ve pekiştirici testler çözmek, konu özetli soru bankaları ile mümkündür.

Konu anlatımlı testler sayesinde, öğrenciler yeni çalıştıkları konu hakkında test çözerek konunun özümsenmesini sağlar. Sınav başarısı üzerinden doğrudan etkili olan soru çözme aktivitesi de bu sayede sağlanmış olur.

Konu Anlatım Kitapları Nasıl Çalışılmalı?


TYT Türkçe konu anlatımı, görülen derslere paralel bir şekilde çalışılmalı ve her bir konunun ardından bol bol soru çözülmelidir. Özellikle paragraf sorularına ağırlık vermek, daha fazla net çıkarmak için mantıklı bir tercih olabilir.

TYT matematik konu anlatımı kitabı sayesinde, konular derinlemesine öğrenilir ve tekrar testleri sayesinde unutulmadan hafızada taze bir şekilde saklanır. TYT matematik sorularının basit hataya çok açık olduğu bilinmektedir. Bu açıdan, sadece konu anlatımı kitabı çalışmak yeterli olmayacaktır. Yeni nesil ve farklı tipte çok sayıda soru çözmek, sınav başarısını doğrudan etkiler.

Konu anlatım kitaplar, soru bankaları ile desteklenmelidir. Aksi takdirde, konunun çok iyi bir şekilde öğrenildiği düşünülse de yeteri kadar alıştırma yapılmadığı için konu unutulur.
 
Yükleniyor...