400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!

Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

AYT sınavına hazırlanan öğrenciler, kendilerini düzenli olarak test etmeli ve eksiklerini görmelidir. Bu bilgiyi edinmenin en kolay yolu düzenli bir şekilde AYT denemesi çözmektir. Denemenin sonucunda eksik olunan konular tespit edilerek ilgili konuların tekrarı yapılmalı ve soru bankası üzerinden benzer sorular çözülmelidir. Sınava yakın süreçte konuların önemli noktalarını tekrar etmek adına özet konu anlatımlı kitaplar tercih edilebilir.

Düzenli deneme sınavı çözmenin sınav başarısı üzerinde doğrudan etkisi bulunmaktadır. Öğrencilerin yaptığı en önemli hatalardan biri sadece konu anlatımlı kitaplara yoğunlaşmaktır. Sürekli konu anlatımlı kitapları tekrar etmek, konuların iyi bir şekilde öğrenildiğini düşündürse de farklı tipte sorular çözmek gerekir. Özellikle yeni nesil soruları çözmeyen öğrenciler, sınavda çok büyük hüsran yaşayabilirler. Deneme sınavı çözmenin, mevcut durumu görmek ve eksiklikleri tespit etmek dışında başka faydaları da bulunmaktadır.

Deneme Sınavı Çözmenin Faydaları


Öğrenciler ne kadar fazla AYT deneme sınavı çözerse üzerindeki sınav stresini o kadar atar. Sınav maratonuna girmenin en büyük yardımcılarından biri deneme çözmektir. Düzenli bir şekilde deneme çözen bir öğrenci aşağıda sıralanan faydaları edinebilir:
  • Zaman yönetimi konusunda çok daha deneyimli hâle gelir. Edinilen bu yetenek sayesinde gerçek sınavda süre çok iyi bir şekilde yönetilerek soruların tamamı çözülmeye çalışılır.
  • Düzenli AYT deneme çözmek, öğrencinin stres seviyesinde önemli bir düşüş yaşatır. Olumlu stres öğrenciyi harekete geçiren ve onu kamçılayan faydalı bir stres türüdür. Ancak olumsuz stres, öğrencinin potansiyelinin de ortaya çıkmasına engel olur. Sınav esnasında olumsuz stresten kurtulmak için deneme çözme alışkanlığı elde etmek gerekir.
  • AYT deneme seti sayesinde çok sayıda farklı deneme çözülerek eksikler tespit edilebilir. Eksik kalınan konuları tekrar çalışarak sınava çok daha hazır hâle gelinir.
  • AYT genel deneme 2023 çalışmaları, sahip olduğu yeni nesil sorularla öğrencileri sınav çok iyi bir şekilde hazırlar. Öğrenciler ne kadar çok farklı tipte soru çözerse sınava da o oranda hazır hâle gelir.

AYT Sınavına Hazırlanırken Hangi Yardımcı Kitaplar Tercih Edilmeli?


AYT sınavına hazırlanan öğrenciler öncelikle konu anlatımlı kitapları temin etmeliler. Konu anlatımlı kitaplar sayesinde, konular ayrıntılı bir şekilde öğrenilmeli ve devamında soru bankalarındaki sorular çözülerek konu pekiştirilmelidir. Soru bankalarının yanı sıra yaprak testler de gün içi boş vakitleri değerlendirmek için önemlidir.

Öğrenciler sınava yakın süre kaldığında özet konu anlatımlı kitaplardan destek alabilir. Konunun tamamını sıfırdan çalışmak yerine önemli noktalarına göz gezdirmek zamandan tasarruf sağlayacaktır. Bu açıdan özet konu anlatımlı soru bankaları çok faydalı olacaktır. AYT deneme örnekleri arasında hem branş denemeleri hem de genel denemeler bulunmaktadır.

AYT sınavı TYT sınavına oranla çok daha fazla bilgiye dayalıdır. TYT sınavında yapılan basit hatalar AYT’de çok fazla yapılmaz. Ancak AYT sınavında da konunun çok iyi bir şekilde bilinmesi gerekir. TYT sınavında soruların çözümünde mantık ve akıl yürütme becerisi çok etkili olsa da AYT sınavında bilginin önemi çok daha fazladır. Yüksek puanlı üniversiteler ve bölümler ancak iyi bir AYT puanı ile elde edilir. AYT puanı, TYT sınavındaki olası düşük puan olumsuzluğunu hızlı bir şekilde kapatır. Aydın Yayınları tarafından hazırlanan deneme kitapları sayesinde AYT’de yüksek puan almak mümkün hâle gelir.

AYT Deneme Fiyatları

AYT deneme seti 2023 versiyonları, düzenli bir şekilde çözülerek öğrencinin kendi durumunu görmesi çok önemlidir. Çözülen denemelerden alınan netler düzenli bir şekilde arttığında öğrenci de motive olacak ve daha fazla çalışma isteği duyacaktır. AYT deneme fiyatları, dersten derse ve deneme sayısına göre farklılık göstermektedir.

Yükleniyor...