400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!

Sevdiklerinizle Beraber Mutlu Bir Bayram Geçirmeniz Dileğiyle!

Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Ortaokul öğrencilerinin, okul sınavlarında başarılı olması, konuları doğru ve kolay bir şekilde anlaması için hazırlanan çok sayıda yardımcı kaynak bulunmaktadır. Ortaokul kitapları incelendiğinde, her sınıf için özel bir yayının hazırlandığı, ilgili konuları barındıran ve testler sunan kitaplar görülecektir. Aydın Yayınları tarafından yeni nesil sorular ile birlikte hazırlanan kitaplar, öğrencileri okul sınavlarında desteklediği gibi LGS sınavına da çok iyi bir şekilde hazırlamaktadır.


İyi bir üniversiteye girmenin yolu iyi bir lisede okumaktan geçmektedir. Eğitimin her aşaması bir sonraki aşamayı önemli ölçüde destekler ve belirler. Bu açıdan, iyi bir liseyi hedefleyen öğrencilerin, ortaokulda sıkı ve planlı bir şekilde çalışması gerekmektedir. Okul kitaplarının yanı sıra yardımcı kitaplar da bu süreci destekleyecektir. Ortaokul okuma kitapları sayesinde, özellikle Türkçe sorularındaki netler artırılabilir.

Ortaokul 5. Sınıf Kitapları


Ortaokula yeni başlayan öğrencilerin kolay bir şekilde adapte olması adına hazırlanmış olan 5. sınıf kitaplar, öğrencilerin başarısına doğrudan etki etmektedir. Ortaokul ders kitaplarının yanı sıra ortaokul hikaye kitapları ile öğrencinin okuduğunu anlama ve paragraf sorularına olan bilgisi de geliştirilebilir. Türkçe dersi, ortaokulda üzerinde en çok durulması gereken derslerden biridir. Türkçe dersinin öğrencinin diğer derslerdeki başarı ile doğrudan ilişkisi bulunmaktadır. Bu açıdan, ortaokul Türkçe ders kitabı seçenekleri dikkatli bir şekilde incelenmelidir.

Aydın Yayınları tarafından hazırlanan 5. sınıf konu anlatım ve soru bankası kitapları, en son müfredat ve soru tipine uygun bir şekilde öğrencilere sunulur. Bu sayede, hem okuldaki başarı artar hem de LGS sınavına doğru bir şekilde hazırlanmaya başlamış olunur.

Ortaokul 6. Sınıf Kitapları


6. sınıf öğrencileri için hazırlanan yardımcı ders kitapları sayesinde, öğrenciler okul sınavlarında başarılı sonuçlar elde etmektedir. Planlı çalışma alışkanlığı kazanmak küçük yaşlarda elde edilen bir süreçtir. Ortaokul okuma ders kitapları ile birlikte bu alışkanlık elde edilebilir. Uzun vadede girilecek LGS, TYT ve AYT sınavları için önemli bir temel oluşturacaktır. Okuduğunu anlama, diğer derslerin başarısında da anahtar niteliğindedir.

Yardımcı kitaplar arasında; Fen Bilimleri, Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitapları yer almaktadır. Her dersin kendi kitabı bulunurken, konu anlatımla birlikte ödev fasikülleri ve test kitapları sunulmaktadır. Deneme kitapları ise özellikle 7. sınıf ile birlikte başlamaktadır.

Ortaokul 7. Sınıf Kitapları

7. sınıf öğrencileri LGS’ye bir yıl kala önemli bir eğitim yılına başlarlar. LGS sınavında stres yapmamak için son yıl öncesinde çalışmaya başlamak iyi bir tercih olacaktır. Ortaokul kitap setleri sayesinde 8. sınıftan önce çalışmaya başlayabilir netlerinizi büyük ölçüde artırabilirsiniz. Öğrencilerin büyük bir bölümü, sınava az bir süre kala çalışmaya başladıkları için başarılı sonuç elde edemiyorlar. Matematik ve Fen Bilimleri konuları planlı bir çalışma ve çok fazla soru tipi çözülerek özümsenir. Türkçe ise bol bol okuma yaparak ve paragraf sorusu çözerek çalışılır. Bu açıdan okuma kitaplarına ve paragraf sorulu testlere ağırlık vermek mantıklı olabilir.

Ortaokul ders kitapları, öğrencilerin okul sınavlarında başarılı olmasını sağlarken, LGS sınavı için de önemli bir temel oluşturur. Öğrencilerin LGS’ye son sene çalışmaya başlaması, büyük bir stres kaynağı oluşturur. Bu durum, başarıyı direkt olarak etkilemektedir. Bunun yerine düzenli ve yıllara yayılmış bir şekilde çalışmak çok daha başarılı bir süreç oluşturacaktır.

Aydın Yayınları tarafından hazırlanan ortaokul yardımcı kaynakları ile birlikte öğrenciler okul sınavlarında üstün başarı gösterebilir. Düzenli çalışma alışkanlığı ve sınavlara adapte olması açısından konu anlatım ve test kitapları ile erken yaşta bulmak önemlidir. Öğrencinin yeni nesil soru tiplerine çok daha hızlı bir şekilde alışmasını sağlar. Bu süreç içerisinde LGS sınavına da ön hazırlık yapılmış olunur.
 
Yükleniyor...