400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!

Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Üniversite sınavı iki oturumlu bir sınavdır. İlk oturum TYT olarak isimlendirilir ve öğrenciler sınavda yer alan tüm sorulardan sorumludur. İkinci oturum ise AYT olarak isimlendirilirken öğrenciler sadece seçmiş olduğu alan içerisinde yer alan sorulardan sorumludur. TYT sınavı mantık ve analitik zekâya dayalı bir sınavdır. AYT sınavı ise derinlemesine bilgiyi ölçen, görece daha zor bir sınavdır. Bu açıdan, AYT sınavına hazırlanırken konu anlatım kitaplarını çok iyi bir şekilde çalışmak ve soru bankaları ile desteklemek gerekir.

Aydın Yayınları AYT konu anlatımı, oldukça sade ve anlaşılır bir dille hazırlanmıştır. Bütün öğrencilerin konuları kolay ve hızlı bir şekilde anlaması adına hazırlanan yardımcı kaynaklar, öğrenciler tarafından büyük beğeni görmektedir. Üniversite sınavında en çok soru tutturan yayınlardan biri olan Aydın Yayınları, öğrencilerin başarısına doğrudan etki eder.

Aydın Yayınları AYT Konu Anlatımı Kitapları ve İçerikleri


Aydın Yayınları tarafından oluşturulan AYT konu anlatım modülleri kitapları, öğrencilerin AYT konularını derinlemesine öğrenmesini sağlar. Konu sonlarında yer alan pekiştirme testleri sayesinde, konunun özümsenmesi sağlanır. Öğrencilere bir konuyu bitirdikten sonra direkt olarak yeni konuya geçmeleri yerine bol bol soru çözmesi önerilmektedir. Bu sayede yeni nesil ve farklı tipte sorular ile alıştırma yapılır. Aydın Yayınlarının geniş kaynak yelpazesi arasında aşağıda yer alan derslerin konu anlatımı kitapları bulunmaktadır:
 • AYT Fizik Konu Anlatımı
 • AYT Kimya Konu Anlatımı
 • AYT Matematik Konu Anlatımı
 • AYT Geometri Konu Anlatımı
 • AYT Edebiyat Konu Anlatımı
 • AYT Biyoloji Konu Anlatımı
 • AYT Tüm Dersler Konu Anlatımı
 • AYT Coğrafya Konu Anlatımı
 • AYT Fen Bilimleri Konu Anlatımı
 • AYT Sosyal Bilgiler Konu Anlatımı
 • AYT Tarih Konu Anlatımı

Üniversiteye hazırlık konu anlatımlı ders kitapları, özel indirim kampanyaları ve ücretsiz kargo seçeneği ile bir tık uzağınızda yer alıyor. Set alımlarında sahip olabileceğiniz özel fiyatlandırmayı kaçırmayın!

AYT Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım?


AYT sınavına hazırlık sürecinde, iyi bir takvim oluşturulmalı ve disiplinli bir şekilde çıkarılan takvime uyulmalıdır. Özellikle son sene sınava hazırlanmaya başlayan öğrencilerin konuları yetiştirmesi zorlayıcı olacaktır. Bu açıdan, planlı bir şekilde çalışmayı devam ettirmek gerekir. İlk etapta konu anlatımı kitapları ve konu anlatımlı testler üzerinden başlamak gerekir. Konuların derinlemesine öğrenilmesi ilk öncelik olmalıdır. Her bir konunun ardından, o konu ile ilgili çok sayıda soru çözmek gerekir. Özellikle yeni yayınlara ait soru bankaları çözülmelidir. Yeni nesil ve farklı tipte soruları barındıran yeni soru bankası yayınları, Aydın Yayınları tarafından öğrencilere sunulmaktadır.

Konu anlatımı kimya kitabı olduğu gibi özet konu anlatımlı kimya kitabı da bulunmaktadır. Bu durum bütün dersler için geçerlidir. Sınava yakın dönemde konuları sıfırdan çalışmak mantıklı olmaz. Zamanın çok kıymetli olduğu son süreçte, özet konu anlatımı kitapları ile hap şeklinde bilgiler üzerinden konular tekrar yapılmalıdır.

AYT sınavında yüksek başarı gösteren öğrencilerin ortak özelliği araştırıldığında, çok fazla soru çözdükleri ön plana çıkmaktadır. AYT başarısındaki en büyük anahtar soru çözmektir. Konu anlatımı kitaplarına çok fazla yoğunlaşan ancak soru bankalarına önem vermeyen öğrenciler, sınavda istediği başarıyı gösteremeyebilir. Özellikle yeni nesil ve farklı tipte soruların çözülmesi gerekir. Son yıllarda gerçekleşen AYT sınavlarında klasikleşmiş soruların yerini yeni nesil sorular almaktadır.

Öğrencilerin hazırlık sürecinde önem vermesi gereken bir diğer konu ise çok sayıda AYT denemesi çözmektir. Deneme çözmek, öğrencinin mevcut durumunu ve eksik kaldığı konuları tespit etmesine olanak tanır. Ayrıca zaman ve stres yönetimi konularında da gelişim göstermesini sağlar.
 
Yükleniyor...