400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!
7. Sınıf Yardımcı Kitaplar

Aydın Yayınlarının uzman kadrosunda yer alan Tuğba Koçgazi Can öğretmenimiz tarafından hazırlanan 7. sınıf sosyal bilgiler ders anlatım videoları büyük beğeni topluyor. 7. sınıf öğrencilerinin okul derslerine ek olarak izleyebileceği ders anlatım videoları, anlaşılmayan noktaların hızlı bir şekilde öğrenilmesini sağlar. Özellikle öğrencilerin sınav dönemlerinde, konuları tekrar etmek için kullanabileceği çok verimli kaynaklardır.

7. sınıf öğrencileri, okul sınavlarına çalıştığı gibi yavaş yavaş LGS sınavına da hazırlanmaya başlamalıdır. Son sene takvimin sıkışması nedeniyle konuları yetiştiremeyen veya yeteri kadar soru bankası çözemeyen çok sayıda öğrenci bulunmaktadır. Bu açıdan 7. sınıfta LGS sınavına hazırlanmaya başlamak, LGS sınavında alınacak başarıya büyük katkı sağlar.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Anlatım Videoları ve İçerikleri 

Öğretmenimiz Tuğba Koçgazi Can tarafından hazırlanan 7. sınıf sosyal bilgiler ders anlatım videoları, o senenin bütün konularını içermektedir. Toplamda 6 farklı bölüm ve 6 farklı videodan oluşan 7. Sınıf konuları, öğrencilere ayrıntılı bir şekilde bilgi verir. Video içeriğinde sadece konu anlatımı değil soru çözümü de bulunmaktadır. Bu sayede, öğrenciler ilgili konuyu çok daha iyi bir şekilde anlar ve pekiştirir. Aydın Yayınları tarafından hazırlanan 7. Sınıf sosyal bilgiler videoları, aşağıda yer alan bölümleri kapsar:
  1. Bölüm İletişim ve İnsan İlişkileri Konu Anlatımı ve Soru Çözümü
  2. Bölüm İletişim Araçları ve İletişim Özgürlüğü
  3. Bölüm Osmanlı Devleti'nin Kısa Sürede Büyüme Nedenleri
  4. Bölüm Osmanlı Devleti'nin Kuruluş Dönemi Konu Anlatımı ve Soru Çözümü  
  5. Bölüm Osmanlı Devleti'nin Kuruluş Dönemi Konu Anlatımı ve Soru Çözümü
  6. Bölüm Osmanlı Devleti'nin Yükselme Dönemi Konu Anlatımı ve Soru Çözümü

Öğrencilerin okul sınavlarına çalışırken bu videolardan faydalanması, sınav başarısını doğrudan etkileyecektir. İlgili videolar, Aydın Yayınları web sitesi üzerinden veya Youtube üzerinde yer alan Aydın Yayınları kanalından izlenebilir. 7. sınıflar için hazırlanan ders anlatım videoları, sosyal bilgilerin yanı sıra, diğer dersler için de hazırlanmıştır. Aydın Yayınları, 7. sınıf öğrenciler için sunduğu yardımcı ders kitaplarının yanı sıra dijital içeriklere de önem vermektedir. Yardımcı ders kitaplarına ek olarak hazırlanan ders videoları, öğrencileri farklı seçenekler üzerinden ders çalışmaya teşvik eder. Dijitalleşmenin hızlandığı bu çağda, görsel iletişim kanallarını çok iyi bir şekilde kullanan Aydın Yayınlarının deneyimli kadrosu, ders anlatım videolarını geliştirmeye ve sayısını artırmaya devam edecektir.

Yükleniyor...