400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme
Ürün bulunamadı.

İlkokul kitapları, öğrencilerin okul başarısını doğrudan etkileyen önemli yardımcı kaynaklardır. Okulla yeni buluşan öğrencilerin planlı bir şekilde çalışma alışkanlığı elde etmesi uzun eğitim kariyeri için büyük önem arz eder. İlkokul okuma kitapları bu süreç içerisindeki en büyük yardımcılardır. Öğrencinin okuduğunu iyi bir şekilde anlaması sadece Türkçe dersinde değil bütün derslerde fark yaratmasını mümkün kılar.

Aydın Yayınları tarafından hazırlanan yardımcı kitap setleri, farklı sınıflar için ayrı ayrı oluşturulmuştur. 1. sınıflar için hazırlanan okuma kitapları sayesinde, okuma pratiği yapılarak süreç çok daha hızlı ilerler. İçeriğinde bulunan özel alıştırmalar ve eğlenceli tasarım sayesinde, öğrencinin motive bir şekilde çalışmasına destek olur. İlkokula başlayan öğrencilerin, okulu sevmesi ve ders çalışmayı eğlenceli hale getirmesi gerekir. Bu yaklaşım, uzun vadede çok büyük katkı sağlayacaktır. Ders çalışma alışkanlığı diğer bir çok alışkanlıkta olduğu gibi erken yaşta kazanılması gereken bir alışkanlıktır. Ebeveynlerin bu konuya özel ilgi göstermesi gerekmektedir.

İlkokul 1. Sınıf Yardımcı Kitaplar


Okul hayatının önemli bir adımı olan ilkokul, temel ders çalışma alışkanlıklarının edinildiği yerdir. İlkokul 1. sınıf yardımcı kitaplar özellikle okuma sürecinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesine destek vermektedir. Okuma ve yazma kitapları, öğrencinin nitelikli ve hızlı bir şekilde öğrenimini destekler. İlkokul 1. sınıfta adapte olmak bazı öğrenciler için zorlayıcı olabilir. Bu açıdan, yardımcı kitaplar ile evde tekrar yapmak çok önemlidir. Diğer öğrenciler ile arayı açmadan sağlıklı bir şekilde eğitimin ilerlemesi gerekir.

Okuma ve yazma kitaplarının yanı sıra 1. sınıflar için özel olarak hazırlanmış matematik kitabı bulunmaktadır. Eğlenceli etkinliklerde donatılmış olan 1. sınıf matematik kitabı, öğrencilerin eğlenceli bir şekilde ders çalışmasını mümkün kılar. Okuma ve yazma kitapları ile birlikte öğrencinin hem sözel hem de  sayısal olarak gelişimine katkıda bulunur.

İlkokul 2. Sınıf Yardımcı Kitaplar


Öğrencilerin ikinci sınıfa geçmesi ile birlikte kitaplar da değişiyor. 2. sınıf yardımcı kitaplar arasında 3 farklı kitap bulunmaktadır. Bunlar;
  • İlkokul 2. sınıf Türkçe kitabı
  • İlkokul 2. sınıf Matematik kitabı
  • İlkokul 2. sınıf Hayat Bilgisi kitabı

Yardımcı kitapların içeriğinde yer alan birbirinden eğlenceli etkinlikler sayesinde, öğrenciler derslerini eğlenceli bir şekilde çalışacaklar. Bununla birlikte, ders çalışma alışkanlığı kazanan öğrenciler, uzun eğitim kariyerleri boyunca çok büyük faydasını görecektir.

İlkokul 3. Sınıf Yardımcı Kitaplar


3. sınıfa başlayan öğrenciler için 4 farklı kitap seçeneği bulunuyor. 3. sınıf yardımcı kitaplar, içeriğinde bulunan eğitici ve öğretici etkinlikler ile başarıyı eğlenceli bir şekilde sunuyor. Öğrencilerin okula fazlasıyla adapte olmaya başladığı 3. sınıfta, yavaş yavaş hedeflerinin oluşmaya başladığını görebilirsiniz. Öğrencinin hedefleri doğrultusunda ebeveynler tarafından doğru bir şekilde yönlendirilmesi gerekir. Yardımcı kitaplar, öğrencinin disiplinli bir şekilde ders çalışma alışkanlığı kazanmasını sağlar.
  • İlkokul 3. sınıf Türkçe kitabı
  • İlkokul 3. sınıf Matematik kitabı
  • İlkokul 3. sınıf Hayat Bilgisi kitabı
  • İlkokul 3. sınıf Fen Bilimleri kitabı

İlkokul 4. Sınıf Yardımcı Kitaplar


Güncel konular ile hazırlanmış olan 4. sınıf yardımcı kitaplar, öğrencinin okul sınavlarında başarılı olması için katkı sağlamaktadır. 3 temel ders üzerine hazırlanmış olan kitaplarda, akıllı tahtaya uyumlu etkinlik çalışmaları bulunmaktadır. Bu sayede, öğrenciler arkadaşları ile birlikte eğitici etkinlikleri yapabilir.
  • İlkokul 4. sınıf Türkçe kitabı
  • İlkokul 4. sınıf Matematik kitabı
  • İlkokul 4. sınıf Fen Bilimleri kitabı
İlkokul 4’ün son bulması ile birlikte öğrenciler ortaokula geçiş yaparlar. Ortaokul öncesinde disiplinli bir şekilde çalışmayı alışkanlık haline getirmek çok önemlidir. Ortaokul sonunda girilecek LGS sınavı ile hedeflenen liseye giriş yapılır. Devamında da TYT ve AYT sınavları ile hayallerdeki üniversitelere ulaşılmaya çalışılır. Bu süreç ilkokuldan başlar ve doğru temeller üzerine kurulmalıdır.

lkokul yıllarında edinilecek doğru çalışma prensibi, dersi dinleme alışkanlığı ve evde ders çalışma alışkanlığı üniversiteye kadar uzanan bu süreç içerisinde büyük öneme sahiptir. Aydın Yayınları tarafından sunulan en iyi ilkokul kitapları, öğrencilerin uzun soluklu eğitim kariyerine sağlıklı bir şekilde başlamasına katkıda bulunur.

 
Yükleniyor...