400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme
Ürün bulunamadı.

Öğrenciliğin temellerinin atıldığı okul öncesi dönem, ebeveynlerin titiz bir şekilde üzerinde durması gereken bir dönemdir. Bu süreçte, öğrencinin okulu sevmesi ve benimsemesi çok önemlidir. Okulun, öğrenmenin ve eğitimin eğlenceli yönü gösterilmelidir. Bu durum okul öncesi kitaplar için de geçerlidir. Öğrencilerin eğlenceli bir şekilde okul öncesi kitaplara adapte olması gerekir. Aydın Yayınları tarafından hazırlanan okul öncesi kitapları, sahip olduğu tasarım ve dikkat çekici grafikleri sayesinde küçük çocukların ilgisini çekmektedir.

Küçük çocukların çevre ile olan iletişimi çok yüksektir. Sahip olduğu merak ve öğrenme arzusu, doğru alanlara kanalize edildiği takdirde, faydalı bir gelişim süreci oluşur. Bu süreçte, resimli okul öncesi kitapları büyük öneme sahiptir. Okul öncesi eğitici kitaplar, aileler tarafından dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Görsel hafızanın öğrenim üzerindeki pozitif etkisi, okul öncesi kitaplar sayesinde perçinlenmektedir.

 

Okul Öncesi Kitapların Çocuklar Üzerindeki Faydalı Yönleri Nelerdir?


Okul öncesi eğitici kitaplar, çocuklar üzerinde çok sayıda faydaya sahiptir. Bunlar arasında öne çıkan ve fark yaratan yönler aşağıda sıralanmıştır;
 
  • Resimli kitaplar sayesinde çocukların görsel zekası aktif tutulur. Görsel düşünme alanında gelişme elde edilir.
  • Resim ve grafiklerden oluşan okul öncesi öğretici kitaplar, çocukların odaklanma becerisini artırır.
  • Aile bireyleri arasındaki iletişimi güçlendirir. Ebeveynlerin çocuk ile daha fazla ve daha nitelikli zaman geçirmesini sağlar.
  • Çocukların yaşadıkları çevre ve gezegen ile sağlıklı bir bağ kurmasını mümkün kılar.
  • Çocuklar çok daha sosyal, özgüvenli, girişken ve insan ilişkileri kuvvetli olur.

Okul öncesi hikaye kitapları, çocukların hayal gücünü destekler. Onların ufkunu açar ve dünyaya daha geniş bir perspektiften bakmasını sağlar. Akademisyenlerin yapmış olduğu çalışmalar, okul öncesi kitapların çok sayıda faydasını kanıtlamıştır. Çocukların süper alıcı olduğu yıllarda, onları sağlıklı kaynaklarla buluşturmak çok önemlidir. Akıllı telefon, tablet veya televizyon gibi görsel iletişim kaynakları, çocuklar üzerinde hipnoz etkisi oluşturarak zarar vermektedir. Bunun yerine, özenle hazırlanmış kitapların gücünü kullanmak gerekir.

En iyi okul öncesi kitapları ortaya koymak adına Aydın Yayınları’nın değerli yazarları çok çalışıyor. Düzenli bir şekilde güncellenen ve geliştirilen yayınlar sayesinde, çocukların maksimum verim alması hedefleniyor.

Okul Öncesi Kitaplar Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmektedir?


Okul öncesi kitapların büyük bir bölümü resimlerden oluşmaktadır. Kullanılan resimler, çocukların hayalgücü üzerinde çok büyük etkiye sahiptir. Resimlerin eğlenceli ve dikkat çekici olması, çocukların kitaplara olan ilgisini artırır. Bu gibi teşvik edici unsurlar sayesinde, çocuk ve kitap arasında güzel ve değerli bir bağ oluşturulur.

Grafik ve görsellerin korkutucu olmaması çok önemlidir. Bununla birlikte çocuğun yaşına uygun görseller kullanmak gerekir. Çocuklar, kullanılan görseller, grafikler, sayfa düzeni ve renk uyumu sayesinde aynı anda çok sayıda yetisini geliştirir. Kompozisyon anlayışı, bakış açısı, sanat ve diğer önemli alanlarda gelişme elde edilir.

Kitap ile çocuk arasında sağlanan ahenk, çocukların hayatı boyunca kitapla olan ilişkisini etkileyecektir. Bu yüzden çocuğu kitaptan uzaklaştıracak görsel, grafik ve resimlere yer vermemek çok önemlidir.

Eğitici ve öğretici okul öncesi kitaplar arasında birbirinden değerli eserler bulunmaktadır. Öne çıkan eserler şu şekildedir;
 
  • Çizgilerim Anaokulu
  • Görsel ve İşitsel Dikkat Serisi
  • Matematik Kitapları
  • Okuma Kitapları

Ailelerin okul öncesi süreçte çocuk ile yakından ilgilenmesi gerekir. Okul öncesi kitaplar sayesinde çocuk ile ebeveyn arasındaki ilişki de artar. Ailesi ile zaman geçiren çocukların gelişim süreçleri çok daha sağlıklı olmaktadır. Merak duygusu çok yüksek olan çocukları faydalı konulara yönlendirmek gerekir. Burada ailelere çok büyük görev düşmektedir. Hem faydalı zaman geçirmek hem de eğitimin temellerini sağlıklı bir şekilde inşa etmek, okul öncesi kitapların gücü ile mümkündür
Yükleniyor...