400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!

7. Sınıf Matematik Yeni Nesil Sorular PDF

Tarih: 07.12.2022 10:33

7. sınıf öğrencilerimiz için hazırlanan yeni nesil matematik soruları sayesinde LGS sınavına iyi bir şekilde hazırlanabilirler. Paylaştığımız her bir PDF dosyası ile matematik soruları üzerine alıştırma yapabilir ve farklı soru tiplerini öğrenebilirsiniz.

7. sınıfta farklı matematik konularıyla karşılacaksınız. 7. sınıf 1. dönem ve 2. dönem matematik konuları şunlardır:

  • Sınıf 1. Dönem Konuları: Tam sayılarla işlemler, rasyonel sayılar ve rasyonel sayılarla işlemler, cebirsel ifadeler, eşitlik ve denklem konularından oluşur.
  • Sınıf 2. Dönem Konuları: Oran ve orantı, yüzdeler, doğrular ve açılar, çokgenler, çember ve daire, veri analizi ve cisimlerin farklı yönlerden görünümleri konularından oluşur.

PDF’lerini ilettiğimiz yeni nesil matematik sorularını çözerek hangi konularda eksik olduğunuzu bulabilir ve bu konularda daha fazla konu anlatımı çalışarak  kendinizi tekrar deneyebilirsiniz.

7. Sınıf Matematik Yeni Nesil Sorular

Sizler de LGS’de başarılı olmak için MEB tarafından hazırlanan ve paylaşılan yeni nesil soruları inceleyebilirsiniz. Bu sayede en çok sorulan soru tiplerini tespit edebilirsiniz.

8. sınıf sonunda gireceğiniz LGS sınavı için çalışmayı son seneye bırakmamalısınız. Doğru planlama yaparak sınava hazırlanmalısınız. Çalışmanızı son yıla bırakırsanız zamanınızın büyük bir kısmını konu anlatımlarına ayırmak zorunda kalacaksınız. Bu nedenle soru çözmek ve farklı soru tiplerini görmek için yeterince zamanınız olmayacak. LGS’de matematik netlerinizin fazla olmasını istiyorsanız 7. sınıftan itibaren yeni nesil soruları çözmeye başlamalısınız.

LGS’de sorulan yeni nesil soruların çözümünde sorunun doğru bir şekilde yorumlanması ve analitik düşünme becerisi çok önemlidir. Çok sayıda farklı soru tipi çözmek soruları anlamızı kolaylaştıracak ve basit hatalar yapmamızı engelleyecektir.

Akıl yürütme sorularını hızlı bir şekilde yapmak için pratik çok önemlidir. LGS sınavında da çok fazla akıl yürütme sorusu çıkıyor ve öğrenciler bu sorularda çok fazla zaman harcıyor. Akıl yürütme soruları basit olmakla birlikte aşina olunmadığı takdirde çok fazla zaman harcamanıza yol açabilir. Siz de paylaştığımız PDF’ler üzerinden matematik yeni nesil soruları çözmeye başlayabilirsiniz.

Sadece öğrenciler için değil aynı zamanda öğretmenler için de yeni nesil soruları görmek ve öğrencileri bu doğrultuda geliştirmek için paylaştığımız PDF’ler çok değerlidir.

Öğrencilerin büyük bir kısmı çevresinden veya ailesinden kalan kitaplar ile sınavlara hazırlanıyor. Eski kitaplarda bulunan sorular, eski soru kalıplarından oluştuğu için öğrencileri sınava tam olarak hazırlayamıyor. Sizler de paylaştığımız ücretsiz PDF’ler sayesinde LGS’ye yeni soru kalıpları ile hazırlanabilirsiniz. Paylaştığımız yeni nesil sorularda öğrencilerin soruları doğru bir şekilde okuması, anlaması ve doğru yaklaşım ile yorumlaması ölçülür. Bu sebeple yeni nesil soruların büyük bir kısmı yeni soru kalıplarıyla oluşturulmuştur.

PDF formatında paylaşmış olduğumuz yeni nesil matematik sorularını, bilgisayarınıza indirebilir ve dilediğiniz zaman çözebilirsiniz. Bu işlemleri hiçbir ücret ödemeden gerçekleştireceksiniz.

Öğrencilerin LGS başarısı, sınava kadar olan süreçte ne yaptıkları ile ilgilidir. Değerli öğrenciler, sizler de sınavda istediğiniz puanları almak ve hayalinizdeki liseye gitmek için zaman kaybetmeden yeni nesil sorular üzerinden sınava hazırlanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Ürünler
Yükleniyor...