400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!

LGS'de En Çok Soru Tutturan Yayınlar

Tarih: 13.06.2023 18:13
LGS sınavına hazırlanan öğrenciler için en faydalı çalışma yöntemlerinden biri bol bol soru çözmektir. Aydın Yayınları tarafından hazırlanan ve öğrencilere sunulan çok sayıda yardımcı kitap bulunmaktadır. Soru bankası, yaprak testler, özet anlatımlı soru bankaları, LGS denemeleri ve çok daha fazlası, özenle hazırlanarak uygun fiyat politikası ile sunulur.

Öğrencilerin LGS sınavında elde edeceği başarı üzerinde doğrudan etkisi olan yardımcı kitaplar, farklı faktörler açısından birbirinden ayrılırlar. Bu faktörler arasında en önemli faktörlerden biri, sınavlarda en çok benzer soruyu bilmek ve gençleri yeni nesil sorulara hazırlamaktır.


Son yıllarda gerçekleştirilen sınavlar gösteriyor ki, öğrenciler için geçmişte hazırlanan klasik soruların yerine daha çok mantık ve analitik zeka soruları bulunuyor. Bu değişiklik sonucunda, çok sayıda öğrenci sınavda yaptığı basit hata nedeniyle hedeflediği puandan çok daha düşük puanlar alıyor. Bunun önüne geçmek mümkün! Bunun için yapılması gereken doğru kaynaklar ile hazırlanmaktır.

Konu anlatım kitaplarının konuları olabildiğince sade ve yalın bir şekilde anlatması, sınavda çıkması muhtemel noktalara daha fazla değinmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, soru bankaları da öğrencilere sınavda çıkması muhtemel sorular ile tanıştırarak, öğrencileri en iyi şekilde hazırlanmalıdır. Öğrenci ne kadar fazla farklı tipte soru çözerse, sınavda başarılı olma ihtimali de o oranda artmaktadır.

Öğrenciler LGS Sınavına Nasıl Hazırlanmalı?


LGS’ye hazırlık sürecinde çok sayıda faktör başarı üzerinde etkili olmaktadır. Bu faktörler arasında öne çıkan noktalar şu şekilde özetlenebilir;
 • Öğrencilerin planlı ve disiplinli çalışması gerekir.
 • Öğrencilerin öncelikli olarak dersi derste öğrenmesi gerekir. Okul derslerini destekleyecek ve öğrenciyi sınava hazırlayacak yardımcı kaynak seçiminin önemi büyüktür.
 • Öğrencilerin sürekli konu anlatım kitapları çalışması olumlu gibi gözükse de büyük bir eksikliğe neden olmaktadır. Bu eksikliğin en büyüğü, soru çözmeyen öğrencilerin konuyu iyi bir şekilde pekiştirememesidir. Çok sayıda farklı tipte ve yeni nesil soru çözmek, öğrencinin sınavda alacağı net sayısını doğrudan etkilemektedir.
 • Aydın Yayınları gibi düzenli bir şekilde güncellenen ve yeni nesil sorulara yer veren yayınlardan çalışmak olmazsa olmazdır. Aksi takdirde, geçmişte sorulan klasik sorular ile sınava hazırlanan öğrenciler, sınavda ya basit hata yapabilir ya da yeni nesil sorularda zorluk yaşayabilir.
 • Öğrencilerin düzenli bir şekilde deneme çözmesi olmazsa olmazdır. Düzenli deneme çözen öğrencilerin zaman ve stres yönetimi konusunda büyük gelişim gösterdiği görülmektedir. Sınavı yetiştiremeyen veya normalde yüksek net yapan ama sınavda bu performansı gösteremeyen öğrencilerin büyük bir bölümü az sayıda deneme çözen öğrencilerdir.
 • Sınava az bir süre kala çalışmaya başlamak yerine son 1 yıl yüksek tempolu, 1 yıl öncesinde de orta tempoda çalışmak gerekir. Konuların iyi bir şekilde pekiştirilmesi için bu faktörün büyük etkisi vardır.
 • Öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde sosyal yaşantılarına da dikkat etmesi gerekir. Sosyal yaşantıyı tamamen sıfırlamak, öğrencide motivasyon kaybına neden olur. Bu konuda ailelere büyük sorumluluk düşmektedir.
 • Odaklanma sorunu yaşayan öğrencilerin profesyonel destek alması bu uzun maratondaki başarıyı doğrudan etkilemektedir.

Aydın Yayınları’nın profesyonel eğitimci kadrosu, öğrenciler için hazırladığı test kitaplarında yüksek başarı göstermektedir. LGS’de en çok soru tutturan yayınlar arasında gösterilen Aydın Yayınları, aynı başarısını 2023 yılında da göstermek için gerekli çalışmaları yapmıştır.

LGS’ye Hazırlanan Öğrenciler Hangi Kaynakları Kullanmalılar?


Ortaokul son sınıfta girilen Liselere Geçiş Sınavı, doğru kaynaklar ile hazırlanıldığı takdirde başarı sağlanabilecek bir sınavdır. Hem öğrencinin planlı ve düzenli bir şekilde çalışması hem de doğru kaynaklardan çalışması bir araya geldiğinde çok iyi bir kombinasyon sağlanır. Aydın Yayınları tarafından hazırlanan LGS’ye hazırlık setleri, öğrencileri 360 derece yaklaşımı ile birlikte sınava hazırlar. Aydın Yayınları tarafından hazırlanan LGS yardımcı kaynak kitapları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;
 • LGS Konu Anlatım Kitapları: Konu anlatım kitapları içerisinde, LGS’de çıkacak olan soruların bulunduğu konular ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Konu anlatım kitaplarındaki dilin olabildiğince sade olması gerekir. Bu sayede, her öğrenci, konuyu en iyi bir şekilde öğrenme imkanına sahip olur.
 • LGS Soru Bankaları: Aydın Yayınları tarafından hazırlanan LGS soru bankaları, yeni nesil ve farklı tipte sorular ile öğrencileri en iyi şekilde hazırlar. Öğrenciler, konu anlatım kitabından ilgili konuyu çalıştıktan sonra konu ile alakalı soruları çözmesi başarının temel anahtarıdır. Az soru çözen öğrencilerin sınavda istediği puanı alamadığı çok iyi bilinmektedir. Öğrencilerin çok sayıda soru çözüyor olması, sınavda yapması muhtemel basit hataların da önüne geçecektir.
 • LGS Yaprak Testler: Sınavda başarılı olmak isteyen öğrenciler büyük bir maraton içerisine girerler. Gün içerisinde bulduğu boşlukları dahi değerlendiren öğrenciler, bu zaman diliminde yaprak testlerde fayda sağlayabilirler. Öğrencinin yanında taşımasını kolaylaştıran yaprak testler, gün içerisinde öğrenci ile birlikte olarak, atıl zamanın anlamlı hale gelmesini sağlar.
 • LGS Özet Konu Anlatım Kitapları: Sınava yakın süreçte öğrencinin ayrıntılı konu anlatım çalışması verimsiz olabilir. Tüm konunun ayrıntılı bir şekilde tekrar tekrar çalışılması yerine, LGS özet konu anlatım kitapları sayesinde, sadece önemli noktalar tekrar edilir. Bu sayede, zamandan büyük oranda tasarruf sağlanır.
 • LGS Denemeleri: Sınava hazırlık sürecinde olmazsa olmaz yardımcı kaynaklardan bir diğeri de LGS denemeleridir. Aydın Yayınları tarafından hazırlanan LGS denemeleri yüksek başarı oranı ile çok sayıda sınav sorusuna benzer soru hazırlar. Başarı üzerinde doğrudan etkilidir.

Bol Bol LGS Denemesi Çözmek Faydalı Mıdır?


Aydın Yayınları tarafından hazırlanan LGS denemeleri ile birlikte öğrenciler, sınavda karşısına çıkması muhtemel sorular ile önceden karşılaşır. Öğrencinin alacağı puan üzerinde doğrudan etkili olan deneme çözme süreci, öğrencinin zaman ve stres yönetimi konusunda da yardım sağlar.

LGS denemesi çözmenin faydaları arasında bulunan bir diğer faktör de, öğrencinin mevcut durumunu tespit etmesidir. LGS sınavında alacağı net sayıları ile birlikte hedefinden ne kadar uzakta olduğunu tespit edebilir. Ayrıca eksik kaldığı konular net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Eksiklik yaşadığı konuları, Aydın Yayınları LGS konu anlatım kitapları üzerinden tekrar çalışarak konunun pekişmesini sağlar. Öğrencinin zayıf kaldığı konular üzerinde bol bol soru çözmesi gerekir. Bunun için soru bankaları ve yaprak testler iyi bir kaynak olacaktır.

LGS denemesi çözen öğrenciler, kendi gelişimlerini de yakından takip edebilirler. Bu sayede, kendi içerisinde de bir yarışa girmiş olurlar. Netlerin arttığını gören öğrencilerin moral ve motivasyonları artacaktır. Bunun sonucunda, çok daha odaklanmış bir şekilde sınava hazırlanan öğrenciler, sınavdan alacağı net sayısını da maksimuma çıkarır.

Öğrencilerin hedeflemiş olduğu okul puanından ne kadar uzak kaldıklarını bilmek, öğrenci üzerinde olumlu stres oluşturacaktır. Öğrenci üzerinde yer alan her stres unsuru olumsuz değildir. Unutulmamalıdır ki, öğrenciyi kamçılayan ve harekete geçiren stres kaynakları olumlu strestir. Bu konuda ailelerin de üstüne büyük sorumluluk düşmektedir. Çocuklarının LGS denemelerinden aldığı netleri takip etmesi ve onları motive etmesi gerekir. Bu destek ile birlikte oluşan stres öğrenci üzerinde olumlu sonuçlar doğuracak ve çalışma azmini artıracaktır. LGS denemesi çözmenin sağlamış olduğu tüm bu faydalar sayesinde, sınavdaki başarı oranı büyük oranda iyileşir.
İlgili Ürünler
Yükleniyor...