400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!

10. Sınıf Çok Satan Kitaplar

Tarih: 20.07.2023 17:13
Lise 2. sınıf olarak bilinen 10. sınıf dersleri, yavaş yavaş sınav maratonuna yaklaşıldığını gösterir niteliktedir. Ders konularının daha ayrıntılı bir hale geldiği 10. sınıfta, yardımcı kaynaklardan yararlanarak hem okul başarınızı geliştirebilir hem de üniversite sınavına hazırlık süreci için iyi bir temel oluşturabilirsiniz.

Aydın Yayınları tarafından hazırlanan Lise 10. sınıf kitapları, güncel müfredata uygun olarak hazırlanmaktadır. Sahip olduğu yalın ve anlaşılır dil sayesinde, öğrencilerin konuları derinlemesine anlamasına ve özümsemesine imkan tanır. Soru bankalarında yer alan yeni nesil sorular ile birlikte de, öğrencileri, üniversite sınavında karşılacağı soru tiplerine hazırlamış olacaktır.

Çok Satan 10. Sınıf Kitapları


Aydın Yayınları’nın profesyonel kadrosu tarafından hazırlanan yardımcı kaynak setleri, geniş bir ürün kategorisine sahiptir. Konu anlatım, özetli konu anlatım, soru bankası ve çok daha fazlası öğrencilere yardım etmek için oluşturuldu. Çok satan 10. sınıf kitapları olarak da bilinen yardımcı kitaplar aşağıdaki gibidir;
 
 • Lise 10. Sınıf Ders İşleyiş Modülleri: Konu anlatım kitapları olarak da bilinen ders işleyiş modülleri, konuları derinlemesine inceler ve beraberinde bulunan testler sayesinde pekişmesini sağlar. Öğrencilerin en çok tercih ettiği 10. sınıf yardımcı kaynaklarından biridir.
 • Lise 10. Sınıf Konu Özetli Soru Bankası: Özellikle konuların sıfırdan çalışılmasının gerekmediği durumlarda, konu özetli soru bankaları kullanılmalıdır. Bu kaynak, hap şeklinde sunduğu özet bilgiler ve hatırlatma testleri sayesinde konunun hızlı bir şekilde tekrarını mümkün kılar.
 • Lise 10. Sınıf Soru Bankası: Öğrencilerin sınav sürecine girerken alışkanlık haline getirmesi gereken en önemli aktivite, test çözmektir. Üniversite sınavında başarının temel anahtarı soru çözmekten geçer. Başarılı öğrenciler üzerinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki; başarının en kilit noktalarından biri çok soru çözerek sınava hazırlanmaktır. 10. sınıf soru bankaları sayesinde, iyi bir temel oluşturulabilir ve yeni nesil sorularla erkenden tanışma imkanı bulunabilir.
 • Lise 10. Sınıf Ödev Fasikülleri: Ödev fasikülleri sayesinde, okul sınavlarında yüksek başarı elde etmek mümkün. Okulda gördüğünüz konuyla aynı doğrultuda çalışmanız gereken ödev fasikülleri, dersin iyi bir şekilde anlaşılmasını sağlar.
 • Lise 10. Sınıf Yaprak Test: Taşıması kolay, gün içi boş zamanları verimli kılan ve bütçe dostu bir yardımcı kaynaktır. Aydın Yayınları, her ders için farklı yaprak testler hazırlamaktadır. Farklı tipte sorular sayesinde, öğrencilerin derinlemesine bir kazanım elde etmesi hedeflenmiştir.

Aydın Yayınları aşağıda yer alan 10. sınıf dersleri için yardımcı kaynak sunmaktadır;
 
 • 10. Sınıf Fizik
 • 10. Sınıf Biyoloji
 • 10. Sınıf Matematik
 • 10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı
 • 10. Sınıf Kimya
 • 10. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
 • 10. Sınıf Tarih
 • 10. Sınıf Coğrafya
 • 10. Sınıf Felsefe

10. Sınıf Hazırlık Kitapları ve Üniversite Başarısına Etkisi


10. sınıf hazırlık kitapları, hem okul sınavlarına hem de üniversite sınavına hazırlanmanızı sağlar. Okulda görülen derslerin anlaşılmayan noktalarını, konu anlatım kitaplarında yer alan sade ve anlaşılır dil ile birlikte net bir şekilde öğrenmenizi sağlar. Konu anlatım kitaplarının ardından çözülen soru bankaları, farklı tipte soruların çözülmesi sayesinde konuyu pekiştirir. Bu yaklaşım sonucunda öğrencinin okul derslerine yönelik sınav puanları artacaktır. Lise hayatının bitmesi ile birlikte üniversite sınavına giren öğrenciler, çok küçük puanlarla hayalindeki üniversite veya bölümü kaçırabiliyor. Bu gibi durumlarda, okul puanında yaşanan küçük iyileştirmeler, öğrencinin hedefine ulaşması konusunda büyük bir destek oluşturuyor. Öğrencilerin 9. sınıftan itibaren okul puanını yüksek tutması, üniversite sınavında elde edilecek başarıya katkı sağlayacaktır.

Yüksek puanları hedefleyen öğrencilerin son yıl yüksek tempoda çalışması çoğunlukla yeterli olmamaktadır. Bunun yerine, lisenin ilk 2 yılı, düşük tempoda ama düzenli bir şekilde çalışmak ve son 2 yıl ise yüksek tempoda çalışmak, doğru stratejiyi oluşturacaktır. Sınavda derece yapan öğrencilerin büyük bir bölümü, başarısını bu tip çalışma stratejisine borçludur. Aydın Yayınları 10. sınıf yardımcı kaynakları sayesinde, iyi bir temel oluşturabilir ve düzenli ders çalışma alışkanlığı elde edebilirsiniz. Bu alışkanlık, öğrencinin son yıl yaşayacağı yüksek tempolu ders çalışma programına büyük katkı sunacaktır.

10. Sınıf Ders Kitapları Fiyatları

Aydın Yayınları, TYT ve AYT ders setlerinde olduğu gibi 10. Sınıf ders kitapları fiyatları konusunda da çok güzel kampanyalar oluşturmaktadır. %45’e varan indirimler sayesinde, hem öğrencilerin hem de velilerin bütçesi sarsılmadan yardımcı kaynak setlerine sahip olabilirler.

Üniversite sınavına girecek olan öğrencilerin iyi bir temel oluşturması son derece önemlidir. Bu açıdan, 9. ve 10. sınıftan itibaren temeli güçlendirmek için yardımcı kaynaklara ihtiyacınız olacaktır. Aydın Yayınları’nın deneyimli kadrosu, gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda, 10. sınıfa giden bir öğrencinin ihtiyaç duyacağı bütün yayınları oluşturdu. Sizler de set şeklinde alabileceğiniz gibi ayrı ayrı da 10. sınıf yardımcı kitaplarına sahip olabilirsiniz.
İlgili Ürünler
Yükleniyor...