400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!

Kurumsal Deneme Yayınları

Tarih: 02.08.2023 16:50
Kurumsal deneme yayınları, öğrencilerin ülke çapında kendilerini test ettikleri ve hangi sıralamada olduklarını ortaya çıkaran kapsamlı deneme sınavlarıdır. Kurumsal deneme sınavları, hem LGS hem de YKS sınavına hazırlanan öğrenciler için planlanmıştır. Aydın Yayınları tarafından kapsamlı bir çalışma sonrasında ortaya çıkan kurumsal deneme sınavları, sınavın yapılacağı tarihler ile birlikte takvim olarak paylaşılır. Uygulamak isteyen kurumlar, Aydın Yayınları resmi web sitesi üzerinden sınav takvimine bakabilirler.

Aydın Yayınları’nın Kurumsal Deneme Sınavları


Aydın Yayınları, sınavlara hazırlıkta yılların deneyimi ile hazırladığı kurumsal deneme sınavlarını, geniş bir yelpazede gerçekleştirir. Kurumsal deneme sınavları arasında yer alan sınıf kademeleri şu şekildedir;
 
 • 7. Sınıf Kurumsal Denemeleri: 7. sınıfa kadar görülen konuları kapsayacak şekilde hazırlanır. Bu sayede, öğrenciler sadece gördükleri konulardan sorumlu olacak şekilde sınava girer ve eksiklerini net bir şekilde görür.
 • LGS Sınavı Kurumsal Denemeleri: LGS sınavı konularını kapsayacak şekilde hazırlanmaktadır. Türkiye geneli denemelerde öğrenciler, ülke çapındaki mevcut sıralarını öğrenebilir.
 • 9. 10. 11. Sınıflar İçin Kurumsal Denemeler: Öğrenciler, bulundukları sınıf için özel hazırlanmış deneme sınavlarına katılabilir. Sadece gördükleri konulardan sorumlu olarak, çok daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirler.
 • TYT ve AYT Sınavı Kurumsal Denemeleri: TYT ve AYT sınavında sorumlu tutulan konuların tamamı yer almaktadır. Tam anlamıyla, gerçek sınav için ortaya konan en kapsamlı denemelerdir. Aydın Yayınları’nın, üniversite sınavında en çok soru tutturan yayınlardan biri olmasında, kurumsal deneme sınavlarındaki başarısı da rol oynamaktadır.

Aydın Yayınları web sitesinde yer alan “Kurumsal Denemeler” menüsünden hem sınav takvimine hem de sorumlu olunan konulara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sadece LGS, TYT ve AYT deneme sınavları için değil, ara sınıf deneme sınavları için de konu dağılımları net bir şekilde belirtilmiştir.
 

Kurumsal Deneme Sınavları Ne İşe Yarar?


Öğrenciler hazırlandıkları sınavlar için sağlıklı sonuç elde edebileceği deneme sınavlarına ihtiyaç duyar. Bir deneme sınavının başarısı, doğru ölçüm yapma ve öğrencinin mevcut durumunu en iyi şekilde ortaya çıkarmasına bağlıdır. Kurumsal deneme sınavları, bu bağlamda çalışılarak hazırlanır. Kurumsal deneme sınavlarının sağlamış olduğu faydalar aşağıda sıralanmıştır;
 
 • Öğrenciler hem mevcut durumlarını hem de eksik kaldığı konuları net bir şekilde tespit edebilir.
 • Öğrencilerin Türkiye genelindeki durumu ortaya çıkar ve sınava hazırlık sürecinde fayda sağlayacak veriler elde edilir.
 • Öğrenciler sınav atmosferini en yakın şekilde hisseder. Öğrenci, sınav maratonu hakkında çok daha bilinçli hale gelir. Hedeflediği puana olan uzaklığını görerek, temposunu artırır.
 • Öğrencinin ihtiyaç duyduğu zaman ve stres yönetimi konularında gelişim sağlanır. Birçok öğrenci, gerçek potansiyelini bu konulardaki zayıflıktan dolayı yansıtamamaktadır. Ne kadar fazla deneme pratiği yapılırsa, gerçek sınavda potansiyeli ortaya çıkarma şansı o oranda artar.
 • Son yıllarda gerçekleştirilen sınavlarda, klasikleşmiş soruların aksine yeni nesil ve beceri temelli sorular sorulmaktadır. Deneme sınavı çözmek, çok daha fazla yeni nesil ve farklı tipte soru görmeye olanak tanır. Gerçek sınavda olması muhtemel basit hataların önüne geçme imkanı sunar.

Kurumsal Deneme Sınavlarına Nasıl Hazırlanılır?


Kurumsal deneme sınavına girmek isteyen bir öğrenci, öncelikli olarak sorumlu olduğu konuları net bir şekilde öğrenmelidir. Aydın Yayınları tarafından hazırlanan yardımcı ders kitapları, ilgili konuların öğrenilmesinde yardımcı olur. Konu anlatım ve özet konu anlatım kitapları sayesinde, konular oldukça yalın ve anlaşılır bir şekilde anlatılmaktadır. Konu anlatım kitaplarının yanı sıra diğer yardımcı kaynaklardan da yararlanmak gerekir. Kurumsal deneme sınavlarına ciddi bir şekilde hazırlık yapmak isteyen öğrenci, aşağıda yazan aşamaları takip edebilir;
 
 • Aydın Yayınları, kurumsal deneme sınavları sayfası üzerinden, girilecek sınavın konu dağılımı çıkartılır. Sınav içeriğinde sorumlu olunan konular, sınavdan önce bitecek şekilde Aydın Yayınları konu anlatım kitapları üzerinden öğrenilir.
 • Sınava hazırlanan öğrencilerin yapmış olduğu en büyük hatalardan biri, sadece konu anlatım kitabı çalışmaktadır. Ancak, sınav başarısı üzerinde en önemli kaynaklardan biri olan soru bankaları es geçildiği takdirde, sınav başarısı büyük oranda düşer. Sınavda yüksek puan almanın anahtarı, bol bol soru çözmektir. Bu açıdan, her bir konu bittikten sonra konu ile ilgili güncel kaynaklardan soru çözmek gerekir. Aydın Yayınları güncel soru bankaları, yeni nesil sorular ile zenginleştirilmiştir.
 • Gün içerisinde oluşan boş zamanlar kaliteli bir şekilde değerlendirilmelidir. Özellikle yaprak testler ve cep kitapları, boş zamanları verimli kılan kaynaklardır.
 • Kurumsal deneme sınavına girmeden önce, olabildiği kadar bireysel deneme sınavı çözmek gerekir. Kurumsal deneme sınavına hazırlanırken çözülen bireysel deneme sınavları, öğrencinin motivasyonunu artırır. Zaman ve stres yönetimine de büyük katkı sağlar.

Genel olarak, yukarıda yer alan tavsiyeler, öğrencilerin sınavlara başarılı bir şekilde hazırlanmasına büyük oranda yardımcı olacaktır. Aydın Yayınları tarafından ortaya konan LGS, TYT ve AYT sınavı yardımcı kaynakları, düzenli olarak güncellenir. Bu sayede, güncel müfredata uygun bir şekilde sınava hazırlanılmış olunur.

Kurumsal deneme sınavlarına katılım oranı oldukça yüksektir. Katılım oranı yüksek olan bu sınavlar için, Aydın Yayınları’nın deneyimli yazar kadrosu özel bir çalışma gerçekleştirir. Kurumsal deneme sınavları için hazırlanan sorular, gerçek sınava en yakın sorulardır.

Neden Aydın Yayınları Kurumsal Deneme Sınavları?


Aydın Yayınları tarafından hazırlanan kurumsal deneme sınavları, yılda çok az sayıda gerçekleşen ve özel çalışmalar sonucu hazırlanan sınavlardır. Bu sınavlara katılım gösteren öğrenciler, gerçek sınavda karşılaşabileceği soruları önceden görmüş olur. Elde edilen bu fayda, öğrenciye büyük oranda özgüven sağlar.

İyi bir deneme sınavı, öğrencinin durumunu ve eksikliklerini iyi bir şekilde ortaya çıkarır. Aydın Yayınları da, bu konuya son derece önem vermektedir. Sınav için hazırlanan soru dağılımları, çok sayıda konu hakkında bir ölçüm yapma imkanı sunar. Öğrenci hemen hemen her konuda eksikliklerini tespit edebilir. Mevcut durumunu bilmeyen bir öğrenci, hazırlık sürecini doğru bir şekilde yönetemez. Mevcut durumu hakkındaki bilgi de ancak deneme sınavları ile elde edilir.
 

Kurumsal Deneme Sınavını Çözerken Neye İhtiyacım Var?


Öğrencinin öncelikli olarak, oldukça sessiz ve odaklanabileceği bir ortama ihtiyacı var. Deneme sınavı boyunca, dikkat dağıtıcı her türlü unsurdan uzak durmak gerekir.

Sınavda kullanacağı müsvette, kalem, uç vb. ekipmanlar öğrencinin yanında hazır olmalıdır. Sınav süresi göz önüne alınarak, tuvalet vb. ihtiyaçlar önceden giderilmelidir. Öğrencinin sınav esnasında içebileceği yarım litrelik bir su bulundurması faydalı olacaktır.

Tüm bu önemli noktalar dikkate alınarak, sınav ortamına en yakın ortam sağlanmalıdır. Sizler de, hem mevcut durumunuzu hem de eksik kaldığınız konuları tespit etmek için, Aydın Yayınları tarafından hazırlanan kurumsal deneme sınavlarına katılmayı ihmal etmeyin. Detaylar için, Aydın Yayınları web sitesinde yer alan “Kurumsal Denemeler” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...