400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!

LGS'De Başarı

Tarih: 07.12.2022 16:04

LGS Denemelerinde Başarılı Olmanız İçin 10 Altın Kural

1- Sınava girmeden önce derslerle ilgili ön yargılarınızı sınıfın kapısına bırakın. Sorulara olumlu bir zihinle yaklaşmak ‘elimden geleni yapacağım’ demek bu işin altın kuralıdır. Sınavda her soruya mutlaka şans verin.

2- Zorlandığınız sorular mutlaka olacak. Bunlar doğru ve adil bir eleme yapabilmek adına her sınavda olması gereken sorulardır. Bu tür sorularla zamanınızı öldürmeyin, başına bir işaret koyup birinci turda kolay cevaplayabileceklerinizi çözün. Zor olanlarla ikinci turda mücadele edersiniz.

3- Bazen şıklardan giderek doğru cevabı aramaya çalışın. Test tekniğinin en somut faydalarından birisi budur. Cevap mutlaka o dört şıktan biridir.

4- İşlem gerektiren sorularda sıralı ve düzenli işlem yapın.

5- Arada bir zamanı kontrol etmeniz gerekiyor. Cevaplandırma hızınızı ayarlamanız açısından zaman kontrollü ilerlemek çok doğru bir sınav stratejisidir.

6- Sınava yoğunlaşmak için arada bir dinlenin, derin nefes alın, masada hep aynı pozisyonda

oturmayın. Sınıfta olup biten her tür uyarıcıyı algılıyorsanız, en ufak bir ses dikkatinizi dağıtıyorsa bu sizin sınava yoğunlaşamadığınızın da bir işaretidir.

7- Kodlama disiplinine uyun. Soru kaydırmak, cevabı yanlış şıkka veya yanlış soru numarasına

işaretlemek en sık karşılaşılan kodlama hatalarıdır. Kodlamayı sınavın sonuna bırakmayın.

8- Üç yanlış bir doğruyu götüreceğinden emin olmadığınız hiçbir soruya cevap vermeyin. Kesinlikle atmayınJ

9- İki sınav arasındaki molayı, sınavdaki soru ve konuları tartışarak geçirmeyin. Farklı konularda

arkadaşlarınızla sohbet ederek değerlendirin. Küçük şeyler atıştırabilirsiniz.

10- Sınav anında ailenizin, öğretmenlerinizin, arkadaşlarınızın ve çevrenizin sizden beklentileriyle ilgili duygu ve düşüncelerden uzak durmaya özen gösterin.

İlgili Ürünler
Yükleniyor...