400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!

9. Sınıf Deneme PDF

Tarih: 07.12.2022 14:43

Öğrenciler üniversite sınavına hazırlıklarını lisenin son yılına bırakmamalı, hazırlıklara lisenin ilk yılından itibaren düzenli bir şekilde başlamalıdır. Çünkü  tüm konuları öğrenmeyi, tekrar etmeyi tek bir yıla sıkıştırmamış olacaksınız. Böylece yoğun bir stres yaşamadan sınava hazırlanmış olacaksınız. Hayalinizdeki üniversiteyi ve bölümü kazanmak için 9. sınıftan itibaren düzenli bir hazırlık yapmak, hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Sizler için hazırlanan “9. Sınıf Deneme PDF”leri sayesinde ilk yıldan itibaren sınava odaklanabilir hem sene içi başarınızı hem de sınav başarınızı artırabilirsiniz. Bu denemeler 9. sınıf konularını ölçmektedir.  Bu sayede sadece 9.sınıf konularından sınav olarak öğrenme seviyenizi tespit edersiniz.

9 sınıfta okuyan kişilerin üniversiteye hazırlık denemeleri çözmesi doğru değildir. Bu durum öğrencilerde başarısızlık duygusu oluşturabilir. Zira, çoğu konu için henüz bir eğitim alınmamıştır. Önemli olan adım adım gitmek ve mümkün olduğunca o sınıf için hazırlanmış denemeleri çözmektir.

9. Sınıf Deneme Konuları

9 sınıf denemelerinde konuların kapsamını iyi bir şekilde bilmek gerekir. Bu sayede hem kendinizi daha iyi test edebilir ve öğrenme seviyenizi değerlendirebilirsiniz. Sınav sonuçlarına göre yanlış yaptığınız konular üzerinde çalışma planı oluşturmak yapılacak en doğru stratejidir.

  • Sınıf Matematik Konuları: Mantık, kümeler, denklemler ve eşitsizliklerin bir kısmı birinci dönem konularıdır. Denklemler ve eşitsizliklerin kalan kısmı, üçgenler ve veri ise ikinci dönem konularıdır. 9. sınıf matematik deneme soruları ağırlıklı olarak bu konulardan hazırlanır.
  • Sınıf Edebiyat Konuları: Edebiyata giriş, hikâye, şiir, masal ve roman birinci dönem konularıdır. Tiyatro, biyografi, mektup ve günlük ise ikinci dönem konularıdır.
  • Sınıf Fizik Konuları: Fizik giriş, madde ve özellikleri, hareket ve kuvvet birinci dönem konularıdır. İkinci dönem konuları arasında enerji, ısı ve sıcaklık ile elektrostatik yer alır.
  • Sınıf Kimya Konuları: Kimya bilimine giriş, atom ve periyodik sistem, kimyasal türler arasında etkileşimler birinci dönem konularıdır. Kimyasal türler arasında etkileşimlerin kalan kısmı, maddenin hâlleri, doğa ve kimya ise ikinci dönem konularıdır.
  • Sınıf Biyoloji Konuları: Yaşam ve biyoloji, hücre ve canlılar dünyası 1. dönem konularını oluştururken canlılar dünyasının kalan kısmı ise 2. dönem konularını oluşturur.
  • Sınıf Coğrafya Konuları: Doğal sistemler 1. dönemin konusu; beşeri sistemler ile küresel ortam, çevre ve toplum konuları da 2.dönemin konularıdır.
  • Sınıf Tarih Konuları: Tarih ve zaman, insanlığın ilk dönemleri, Orta Çağ’ da dünya konuları birinci dönemi kapsar. İkinci dönem içerisinde İlk ve Orta Çağ’da Türk dünyası, İslam medeniyetinin doğuşu, Türklerin İslamiyet’i kabulü konuları işlenir.

Yukarıda işlenen konular üzerinden 9. sınıf deneme sınavları hazırlanır. Sizler de aşağıda paylaştığımız deneme sınavlarını çözerek öğrenme seviyenizi tespit edebilir ve çalışma planınızı ona göre yapabilirsiniz. Eksik olduğunuz konulara ağırlık verdiğinizde üniversite hayalinize bir adım daha yaklaşırsınız.

9 sınıf derslerinin birçoğunda öncelikle ilgili bilime giriş seviyesinde konular işlenir. Bu sayede, temel konularda ve teorik konularda bilgi sahibi olunur. Devamında ise konular detaylara girilerek derinlemesine işlenir. 9. sınıf dersleri diğer sınıf kademeleri ve üniversite sınavı için iyi bir temel oluşturur. Temeli ne kadar sağlam oluşturursanız lise hayatınız boyunca o kadar başarılı olursunuz.

Hayallerinizin kapısını aralayabilmek için şimdi aşağıda yer alan 9. sınıf deneme sorularını çözmeye başlayabilir.

İlgili Ürünler
Yükleniyor...