400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!

AYT Matematik Soru Bankası Önerileri

Tarih: 07.06.2023 17:35
YKS sınavının ikinci oturum sınavına verilen isim AYT’dir. Alan Yeterlilik Testleri olarak da bilinen AYT, TYT’ye oranla öğrencileri çok daha fazla zorlamaktadır. AYT’de başarılı olmanın anahtarı ise bol bol soru çözmektir. Öğrenciler ne kadar fazla soru çözerse o oranda yüksek başarı elde edecektir.

Sürekli konu anlatımı çalışan öğrenciler, bir süre sonra konuları çok iyi öğrendiği yanılgısına düşebilir. Ancak yeni nesil ve farklı tipte soru çözmeyen öğrenciler, sınavda karşılaşacağı farklı soru tiplerinde sorun yaşayabilir. Bu gibi olumsuz bir durum yaşamamak adına soru bankaları, yaprak testler ve denemeler ile birlikte alıştırma yapmak gerekir.


AYT matematik soruları için hazırlanan çok sayıda soru bankası bulunmaktadır. Ancak soru bankası kitapları da kendi içerisinde farklılaşmaktadır. Doğru kaynaklar ile sınava hazırlanmak son derece önemlidir. Aydın Yayınları tarafından hazırlanan AYT matematik soru bankası kitapları, yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. Bu yaklaşımı sayesinde, AYT’de en çok soru tutturan yayınevi olarak da bilinmektedir.

AYT’ye hazırlanan öğrencilerin konu anlatımı kitaplarını çok iyi bir şekilde çalışması gerekmektedir. Yapılan çalışmalara göre yalnızca konu anlatımına çalışan öğrencilerin pratikte sıkıntı yaşadığı belirlenmiştir. Soru bankası ve deneme çözmeyen öğrencilerin büyük bir bölümü, sınavda karşılaştığı sorularda zorluk yaşamaktadır. Doğru çalışma prensibi, konu anlatımlı kitaplar ilgili konu çalışılarak soru bankasından çalışılan konuyla ilgili soru çözmektir. Bu sayede eksikler tespit edilir, konu çok iyi bir şekilde pekiştirilir ve yeni nesil sorular çözülerek sınavda yaşanması muhtemel basit hataların önüne geçilir.

AYT’ye Hazırlanırken Hangi Kaynaklardan Faydalanmalıyım?


AYT’ye hazırlanan öğrencilerin ihtiyaç duyacağı bir dizi yardımcı kaynak bulunmaktadır. Bu kaynaklar arasında öne çıkan kaynaklar şu şekildedir:

AYT Konu Anlatım Kitapları: Sınava hazırlanırken öncelikli olarak AYT konu anlatımlı kitaplardan konu çalışılmalı ve devamında da konu ile ilgili sorular çözülmelidir. Konu anlatımı kitabı seçerken olabildiğince yalın bir anlatıma sahip kaynaklar tercih edilmelidir. Aydın Yayınları tarafından sunulan konu anlatımlı kitaplar, bu konuya büyük özen gösterilerek hazırlanmıştır. Profesyonel eğitimci kadrosu tarafından hazırlanan yardımcı kaynaklar, basit ve anlaşılır bir şekilde öğrencilerin çalışmasına olanak tanımaktadır.
AYT Soru Bankası Kitapları: Başarının en büyük anahtarlarından biri AYT soru bankası çözmektir. Çok fazla konu anlatımı çalışan öğrenciler, öğrendiği konuyu soru bankaları ile desteklemediği sürece, ilgili konuyu pekiştirip pekiştirmediğini tespit etmeyebilirler. Bunun sonucunda da, sınavda karşılarına çıkacak yeni nesil sorularda sorun yaşayabilirler.
AYT Yaprak Testler: Gün içerisinde gerçekleşen küçük boşlukları AYT yaprak testler ile doldurmak akıllıca olacaktır. Öğrencilerin yanında kolaylıkla taşıyacağı yaprak testler, zaman kaybı gibi gözükse de AYT netleri üzerinde çok büyük etkiye sahiptir.
AYT Deneme Kitapları: AYT’ye hazırlık sürecinde en önemli faktörlerden biri AYT denemeleri çözmektir. AYT Deneme çözen öğrenciler kendi eksikliklerini çok iyi bir şekilde tespit edebilir ve konu anlatımlı kitaplar üzerinden bu açığı kapatabilirler. Ayrıca, zaman ve stres yönetiminde de çok büyük fayda sağlamaktadır.

AYT Matematik Soru Bankası ve Kaynak Önerileri


AYT’de sayısal ve eşit ağırlık tercihi yapan öğrenciler, sınavdaki 40 matematik sorusundan sorumlu olacaklar. Bu sorularda olabildiği kadar yüksek net çıkarmak, sınav puanını ve hedeflenen bölümü doğrudan etkileyecektir. AYT matematik sorularında başarılı olmak için güncelliğini kanıtlanmış yayınlar tercih edilmelidir.

Aydın Yayınları tarafında hazırlanan matematik soru bankası, sınavda en çok soru tutturan yayınlardan biridir ve bu konuda büyük takdir kazanmıştır. Aydın Yayınları bünyesinde yer alan eğitimci kadrosu tarafından hazırlanan soru bankası kitapları, yeni nesil ve farklı soru tiplerinden oluşmaktadır. Bu sayede, öğrenciler çok sayıda farklı tipte soru görmüş olurlar. Sınavda çıkması muhtemel sorulara en yakın soruları çözen öğrenciler, sınava çok daha öz güvenli bir şekilde gireceklerdir.

Aydın Yayınları matematik soru bankası, yaprak test ve deneme kitapları ile birlikte yüksek net yapmak mümkün. Planlı ve disiplinli çalışma sayesinde, öğrenciler bütün konuları bitirerek ve çok sayıda soru çözerek sınavı girdikleri takdirde, başarı olasılığı yükselecektir.

AYT’ye Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?


AYT sınavına hazırlanan öğrencilerin başarılı olabilmesi için belli başlı konulara dikkat etmesi gerekir. Bu önemli faktörleri şu şekilde sıralamak mümkündür:
  • AYT bilgiye dayalı bir sınavdır. Bu açıdan konuların ayrıntılı bir şekilde çalışılması gerekir. Konu çalışmaya müteakip bol bol soru bankası ve yaprak test çözülmelidir. Bu sayede, sınavda çıkacak yeni nesil soruların çözümü çok daha basit olacaktır.
  • Planlı ve disiplinli çalışmak çok önemlidir. Bu konuda en sağlıklı yöntem takvim oluşturmak ve oluşturulan takvime bağlı kalmaktır.
  • Sınava aylar kala başlamak birçok konuyu ya hiç çalışmamak ya da iyi bir şekilde anlamadan geçmek anlamına gelir. Bu açıdan mümkünse 2 yıl önceden çalışmaya başlamak ve son yıl tempoyu artırmak başarı üzerinde doğrudan etkilidir.
  • Sınav öncesinde bol bol AYT denemesi çözülmelidir. AYT denemesi çözen öğrenciler sınav atmosferini çok daha iyi bir şekilde hisseder. Öğrencilerin hem eksikliklerini görmesini hem de zaman ve stres yönetimi açısından gelişmesini sağlar.
  • AYT’ye hazırlık sürecinde soru bankası çalışmak olmazsa olmazlardan biridir. Çok sayıda soru çözen öğrenciler, sadece konu anlatımı çalışan öğrencilere oranla çok daha başarılı olmaktadır.
  • AYT matematik sınavına hazırlanan öğrencilerin görmesi gereken çok sayıda farklı soru tipi bulunmaktadır. Yeni nesil sorulara alışkın olmayan ve eski kaynaklardan hazırlanan öğrenciler büyük bir sorun yaşayabilir.
  • Sınava hazırlanırken sosyal yaşantıya da önem vermek gerekir. En azından haftada 1 kez sosyal etkinlikte bulunmak bu maratondaki dengenin iyi bir şekilde oluşmasını sağlar.
 

Aydın Yayınları AYT Matematik Setleri Neler İçeriyor?


Aydın Yayınları tarafından hazırlanan AYT matematik setleri içeriği bakımından, konu anlatım kitapları, soru bankaları, yaprak testler ve denemeler içermektedir. Bunların yanı sıra, özel olarak oluşturulan özet anlatımlı soru bankaları sınava yakın süreçte büyük kolaylık oluşturmaktadır. Sınava kısa bir süre kala, bütün konuları sıfırdan çalışmak mümkün olmayacaktır. Bunun yerine konu özetli soru bankaları, konuların en önemli kısımlarına yer vererek, öğrencilerin kısa sürede konuyu tekrar etmesini mümkün kılar.

Aydın Yayınları, AYT matematik setlerini düzenli olarak güncellenmektedir. Öğrenciler ne kadar fazla soru çözerse, AYT matematik netleri de o oranda artacaktır. Güncel konular üzerine oluşturulan konu anlatım kitapları, öğrencilerin çıkması muhtemel bütün konuları çalışmasını sağlar.

Aydın Yayınları AYT matematik setleri, yıl içerisinde gerçekleştirilen özel kampanyalar ile birlikte uygun fiyatlar ile sunulmaktadır. Son yıllarda gerçekleşen yüksek ham madde maliyetleri, kitap fiyatlarını da doğrudan etkilemiştir. Aydın Yayınları tarafından, AYT setleri için gerçekleştirilen özel kampanyalar, öğrencilerin çok daha uygun fiyatlarla yardımcı kaynaklara ulaşmasını sağlar. Kitapları ayrı ayrı almaktansa set haâlinde almanın fiyat avantajı olduğu gibi kargo avantajı da olacaktır. Ücretsiz ve hızlı kargo seçeneği sunan Aydın Yayınları, bütçe dostu bir politika izlemektedir.
İlgili Ürünler
Yükleniyor...