400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı! 400 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO! Yeni Sezon Kitaplarda %50'ye Varan İndirimler Başladı!

YKS İçin TYT ve AYT Matematik Kaynak Önerileri

Tarih: 12.06.2023 16:48
YKS’ye hazırlanan öğrenciler, TYT ve AYT oturumlarına gireceklerdir. TYT’de yer alan soruların tamamını tüm öğrenciler cevaplayacakken AYT’de ise öğrenciler sadece yaptığı alan tercihi içerisinde yer alan sorulardan sorumlu olacaktır. Bu bağlamda TYT matematik sorularını tüm öğrenciler çözecektir. AYT matematik soruları ise sayısal ve eşit ağırlık alan tercihi yapan öğrencileri tarafından çözülecektir. Sözel alan öğrencilerinin AYT matematik sorularını çözmelerine gerek yoktur. Peki, TYT ve AYT matematik sorularında yüksek başarı elde etmenin formülü nedir? Hangi yardımcı kaynaklar ile birlikte matematik sorularında yüksek başarı elde edilebilir? Bu ve benzeri soruların cevaplarını birlikte arayacağız.

YKS’ye hazırlanan gençler, hayalini kurduğu üniversite ve bölüm için büyük bir yarışa girmektelerdir. Bu yarış içerisinde, doğru strateji ve yardımcı kaynaklar üzerinden sınava hazırlanan öğrenciler çok daha fazla başarılı olma şansına sahiptir. Öğrencilerin sınava hazırlanma sürecinde bazı konulara özel ilgi göstermesi gerekmektedir. Bunların başında da soru çözmek gelmektedir. Çok soru çözen öğrenciler, çok daha fazla yeni nesil ve farklı tipte soru ile karşılaşmaktadır. Bu yaklaşım, gerçek sınavda çıkacak sorulara büyük oranda hazırlık anlamını taşır. Sadece konu anlatım kitaplarına yoğunlaşan öğrenciler ise sınavda karşısına çıkacak yeni nesil sorularda büyük sorun yaşamaktadır.

Doğru YKS Matematik Kaynakları Hangileridir?


YKS’ye hazırlanırken doğru kaynak seçimi çok önemlidir. Öncelikle belirtmek gerekir ki TYT ve AYT için hazırlanan kaynaklar farklı farklı kaynaklardır. TYT’de sorulan matematik konuları ile AYT’de sorulan matematik konuları farklılık göstermektedir.

Doğru kaynak seçimi yaparken öncelikle ilgili yayının güncel olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Yayın içeriğinde yer alan konular, sınavda sorulması muhtemel bütün konuları kapsamalıdır. Devamında ise kaynaklarda yeni nesil sorulara yer verilip verilmediğini araştırmak gerekir. Son yıllarda sorulan TYT-AYT Hazırlık Kitapları matematik soruları incelendiğinde soru stilinin büyük oranda değiştiği görülmektedir. Yeni nesil ve farklı tipte sorulara yer vermeyen yayınların soru bankaları büyük oranda klasik sorular barındırır. Bu durum da öğrencinin başarısını olumsuz etkiler. Aydın Yayınları tarafından hazırlanan TYT ve AYT soru bankaları, düzenli olarak güncellenmekte ve yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. Öğrenciler arasında YKS’de en çok soru tutturan yayın olarak bilinen Aydın Yayınları, sahip olduğu bu imajı korumak için yayınlarını güncellemeye devam etmektedir.

Yazının devamında hem TYT hem de AYT sınavına hazırlanırken hangi yardımcı kaynaklardan faydalanabileceğinizi görebilirsiniz. Aydın Yayınları tarafından özenli bir şekilde hazırlanan YKS kaynakları, matematik netlerinizi doğrudan etkileyecektir. Aydın Yayınları bünyesinde yer alan profesyonel eğitimci kadrosunun hazırlamış olduğu kitaplar, oldukça yalın ve net bir anlatım diline sahiptir. Konu anlatım kitapları arasında çok özel bir yere sahip olan Aydın Yayınları, öğrencilerin YKS başarısına büyük katkı sunar. Soru bankası, yaprak testleri ve denemeleri ile öğrencileri yeni nesil sorulara hazırlayan kaynaklar, muhtemel basit hataların da önüne geçecektir.

TYT Matematik Yardımcı Kaynak Önerileri


TYT’de yüksek net yapmak isteyen öğrencilerin planlı ve çalışma takvimine uygun bir şekilde hazırlanması gerekir. Bu hazırlık sürecindeki disiplinli çalışma, doğru yardımcı kaynaklar ile desteklenmelidir. Yardımcı kaynak kitapları arasında konu anlatım kitapları, soru bankaları, yaprak testler ve denemeler ön plana çıkmaktadır. Aydın Yayınları tarafından hazırlanan TYT matematik kaynakları ile birlikte yeni nesil sorularla tanışabilir, sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. Son yıllarda sorulan TYT Hazırlık Kitapları matematik soruları büyük oranda değişikliğe uğramıştır. Klasikleşmiş soruların yerine mantık ve analitik zekâyı ölçen yeni nesil sorular sorulmaya başlanmıştır. Bu durum da az soru çözen öğrencilerin zorlanmasına yol açmıştır. Özellikle basit hataların artmasına neden olan bu durumu, Aydın Yayınları tarafından hazırlanan yardımcı kaynaklar ile düzeltebilirsiniz. Aydın Yayınları tarafından sunulan TYT matematik kaynakları şu şekilde sıralanabilir:

Aydın Yayınları TYT Matematik Ders İşleyiş Modülleri Kitabı: Bu özel kitap içerisinde TYT matematik konularının detaylı anlatımı bulunmaktadır. Sade bir dille hazırlanmış olan kitapta öğrencilerin ayrıntılı bir şekilde konuları öğrenmesi amaçlanmıştır.

Aydın Yayınları TYT Matematik Soru Bankası Kitabı: Öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde yapmış olduğu en büyük yanlışlardan biri, az soru çözmektir. Konu anlatım kitaplarına çalışmak ilk etapta olmazsa olmaz bir önceliktir. Ancak devamında yeterli sayıda soru çözülmediği takdirde ilgili konu pekiştirilmemiş olur. Bunun sonucunda da gerçek sınavda karşılaşılan yeni nesil sorularda zorluk yaşanabilir.

Aydın Yayınları TYT Matematik Yaprak Testler: Gün içerisinde kolaylıkla yanınızda taşıyabileceğiniz ve boş zamanların hızlı bir şekilde değerlendirilmesini sağlayacak önemli bir kaynaktır.

Aydın Yayınları TYT Matematik Deneme Kitabı: TYT öncesinde bol bol deneme çözerek eksik kaldığınız TYT matematik konularını tespit edebilirsiniz. Devamında da ilgili konunun tekrarını yapabilir ve daha fazla soru bankası ile birlikte matematik netlerinizde artış gösterebilirsiniz. Aynı zamanda, deneme çözerek hedefte ne kadar uzak ya da yakın olduğunuzu ve gelişiminizi çok iyi bir şekilde takip edebilirsiniz.

AYT Matematik Yardımcı Kaynak Önerileri


AYT, TYT’ye göre çok daha fazla bilgi odaklı bir sınavdır. Bu açıdan AYT’ye çok daha ayrıntılı bir şekilde hazırlanmak gerekir. Sınava hazırlık sürecinde ilk yapılması gereken, doğru ve güncel konu anlatım kitapları üzerinden konuları öğrenmektir. Bu süreç içerisinde bol bol not çıkarılmalı ve soru bankası çözülmelidir. Konuların kolay bir şekilde hatırlanmasını sağlayacak küçük notlar, ileride zaman kazanımı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra yazarak çalışmak bir konuyu kavrama konusunda etkili bir yöntemdir.

AYT Hazırlık Kitapları konularına hazırlanırken yapılan en önemli hatalardan biri, az soru çözmektir. Çok fazla konu anlatım tekrarı yapan öğrenciler, konuları çok iyi bir şekilde öğrendiği algısına kapılabilir. Ancak sınavda karşılaşılan farklı tipte sorular, fazlasıyla zorlayıcı olacaktır. Çok sayıda soru bankası, yaprak test ve deneme çözen öğrenciler, farklı tipte sorulara önceden adapte olacağı için sınavda çok rahat olurlar. Özgüvenli bir şekilde girdikleri sınavdan maksimum net sayısı ile ayrılabilirler.

Aydın Yayınları AYT Matematik Ders İşleyiş Modülleri: AYT konularını net ve yalın bir dille anlatan modüller, her öğrencinin olmazsa olmaz edinmesi gereken bir kaynaktır.

Aydın Yayınları AYT Matematik Soru Bankası Kitabı: AYT’de yüksek net yapmanın en önemli kuralı bol bol soru çözmektir. Ne kadar fazla yeni nesil ve farklı tipte soru çözülürse o kadar performans elde edilecektir.

Aydın Yayınları AYT Matematik Yaprak Testler: Okulda boş zamanlarda, gün içerisinde toplu taşımada veya diğer küçük molalarda, yaprak testler her zaman yanınızda. Sınava hazırlık sürecinde en küçük zaman diliminin dahi büyük önemi vardır. Bu gibi zamanlarda da kolay taşınabilmesi ile ön plana çıkan yaprak testler, çok büyük yardımcı kaynaklardır.

Aydın Yayınları AYT Matematik Deneme Kitabı: Stres ve zaman yönetimini geliştirmek, eksik konuların tespiti, mevcut muhtemel başarı durumu ve daha birçok faydası ile hazırlık sürecinin en önemli bileşenlerinden biridir.
İlgili Ürünler
Yükleniyor...